Вдову Піночета звинуватили у відмиванні грошей

Суддя звинуватив вдову чілійського диктатора у відмиванні грошей. Обвинувачена має внести заставу в 51 млн євро.

Іспанський суддя Бальтасар Гарсон звинуватив вдову колишнього чилійського диктатора Аугусто Піночета у відмиванні грошей.

Гарсон вимагає, щоб 86-річна Люсія Хіріарт, її адвокат, а також двоє колишніх керівників Банку Чилі внесли до суду заставу в розмірі 51 мільйона євро на час проведення розслідування.

На те, щоб заплатити необхідну суму, чотирьом підозрюваним надані 10 днів. Якщо за цей час вони не внесуть заставу, то Бальтасар Гарсон зажадає заарештувати їх рахунки, на яких в цілому знаходиться 68,5 мільйона євро. Повідомляється, що суддя хоче допитати підозрюваних і дізнатися, куди пішли гроші, отримані, як передбачається, незаконним шляхом.

Звинувачення у відмиванні грошей пред'явлені в рамках кримінальної справи, що іспанський суддя порушив в 1998 році проти Аугусто Піночета. Гарсон звинуватив колишнього чилійського диктатора в геноциді, тероризмі і застосуванні тортур. Трохи пізніше він виписав міжнародний ордер на арешт Піночета, який на той час перебував у Лондоні, зажадавши його екстрадиції до Іспанії.

Пізніше проти Піночета було висунуто звинувачення в здійсненні фінансових злочинів. У кінцевому підсумку судді не вдалося домогтися видачі колишнього диктатора. У 2006 році Аугусто Піночет помер, однак кримінальну справу не було закрито, тому що по ній проходила низка високопоставлених чиновників.

У 2005 році на американський банк Riggs наклали штраф у розмірі 16 мільйонів доларів за те, що його керівництво не повідомило про секретні рахунки Піночета і підозрілі фінансові операції, що здійснював колишній чилійський диктатор. У 2007 році суд видав ордер на арешт Люсії Хіріарт і п'ятьох дітей Піночета. Усіх їх підозрювали в корупції. Пізніше всі звинувачення з вдови колишнього диктатора зняли. Крім цього були визнані невинними четверо з п'яти дітей Піночета.

Читайте також:

Захист Дем`янюка представив його жертвою Голокосту

Берлусконі відкинув звинувачення у зв'язках з мафією

Сенатори зажадали суду над непроханими гостями Обами

Організатору масового вбивства на Філіппінах висунули звинувачення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: