WikiLeaks: Путін особисто віддав наказ убити Литвиненка

На думку колишнього помічника Держсекретаря США Деніела Фріда, Путін не міг не знати про дії агентів ФСБ, які ліквідували Литвиненка.

Олександр Литвиненко
Архів
Олександр Литвиненко
Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін точно знав про операцію з убивства в Лондоні колишнього агента російських спецслужб, дисидента, Олександра Литвиненка, і, саме він міг замовити його вбивстиво.

Таку думку висловив високопоставлений американський дипломат в Англії на таємних переговорах у Парижі. Дипломатична депеша, у якій наведені його слова, опублікована сайтом WikiLeaks.

На думку колишнього помічника Держсекретаря США Деніела Фріда, Путін не міг не знати про дії агентів ФСБ, які ліквідували Литвиненка. На зустрічі зі старшим радником у справах дипломатії екс-президента Франції Жака Ширака, Морісом Гурда-Монтенем, він звинуватив особисто Путіна у замовленні вбивства дисидента.

У той же час, Гурда-Монтенем встав на захист Кремля, заявивши, що Литвиненкп усунули самочинно діючі елементи.

Зазначається, що зустріч проходила через два тижні після смерті Литвиненка в лондонській лікарні від отруєння полоніумом-210.

Ще в одній депеші містяться міркування посла США в Москві Вільяма Бернса про гіпотези смерті Литвиненка.

"Бернс зазначив, що всі теорії скуті дефіцитом доказів. У будь-якому випадку це справа несприятлива для російського керівництва, так як більшість розсудливих спостерігачів у тому, що стосується російської держави, були схильни вірити найгіршому", - зазначається в депеші.

Нагадаємо, колишній співробітник ФСБ Росії Олександр Литвиненко помер у Лондоні 23 листопада 2006 року.

23 травня 2007 прокуратура Великобританії звинуватила Лугового у вбивстві Литвиненка і зажадала його екстрадиції. Луговий заявив про свою невинність.

Російська сторона офіційно відмовилася видавати російського громадянина, оскільки це суперечить Конституції РФ. Після цього Лондон ввів ряд антиросійських заходів. Зокрема, з Великобританії були вислані чотири російські дипломата, Лондон оголосив про припинення всіх контактів з ФСБ, про заморожування роботи над угодою в галузі ВТС і двостороннім угодам про полегшення візового режиму.

Читайте також:

Оприлюднено докази причетності ФСБ до смерті Литвиненка

WikiLeaks: Росію назвали "мафіозною державою"

Wikileaks: Росія незадоволена зближенням України й Ізраїлю

МЗС Росії дорікнув США в порушенні головного правила дипломатії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: