Японія відкликає свого посла з Росії

Через візит Дмитра Мєдвєдєва на Курили, які японці вважають своїми "північними територіями", між Москвою і Токіо загострилися відносини.

У зв'язку з візитом Дмитра Мєдвєдєва на Курильські острови Японія тимчасово відкличе свого посла в Росії.

Про майбутнє відкликання посла повідомив на прес-конференції глава японського МЗС Сейдзі Маєхара.

Загострення відносин між Японією та РФ спровокував візит Мєдвєдєва на Курили, які японці вважають своїми "північними територіями".

1 листопада російський президент прилетів на Кунашир - найпівденніший острів Великої Курильської гряди. Глава російської держави вперше відвідав Курили, через суперечку про приналежність яких Москва і Токіо з 1945 року не можуть підписати мирну угоду.

Це викликало різке обурення в Японії. Прем'єр-міністр Наото Кан висловив жаль з приводу вчинку Мєдвєдєва, а міністр закордонних справ викликав посла Росії Михайла Білого та передав йому ноту протесту.

До стриманої реакції на робочу поїздку російського лідера закликав міністр оборони Японії Тосімі Кітадзава. "Важливо, щоб обидві сторони виявили холоднокровність, - заявив він на прес-конференції в Токіо. - Ми ще не знаємо, які задуми мав президент Росії, відвідуючи ці острови".

У цілому, після візиту Мєдвєдєва на Курили, уряд Японії почав розглядати питання про заходи у відповідь. Утім, виходячи із заяв японських чиновників, ці заходи будуть досить стриманими.

Варто зазначити, що 13-14 листопада в Японії пройде саміт Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. Під час заходу може відбутися двостороння зустріч прем'єр-міністра Японії Наото Кана з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим.

Читайте також:

Москва здивувалася реакції Японії на відвідування Мєдвєдєвим Курил

МЗС Японії викликало російського посла через Мєдвєдєва

Мєдвєдєв образив японців і приїхав на Курили

Японія прямо порадила Мєдвєдєву не їхати на Курили

ВідеоМєдвєдєв образив японців і приїхав на Курили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: