Єгипетський мільйонер продав головний універмаг Лондона

Батько коханця принцеси Діани, єгипетський бізнесмен Мухаммед аль-Файєд, продав найбільш респектабельний магазин Лондона шейхам Катару.

Знаменитий лондонський універмаг Harrods змінив власника. Єгипетський мільйонер Мухаммед аль-Файєд продав магазин катарській королівської родині за 1,5 мільярда фунтів стерлінгів.

Як заявили представники 77-річного аль-Файєда, він управляв магазином протягом останніх 25 років і тепер хоче відійти від справ, щоб проводити більше часу з дітьми та онуками. Водночас, згідно з укладеною угодою, аль-Файєд залишився почесним головою правління Harrods.

Harrods займає майже цілий квартал у центрі Лондона, є магазином преміум-класу і вважається однією з визначних пам'яток британської столиці. Щодня універмаг відвідують близько 35 тисяч покупців. Магазин без збитків пережив рецесію, а 2008 рік і зовсім завершив з рекордно високими продажами за всю свою історію, яка ведеться з 1840 року.

З часу свого заснування Harrods змінив чотирьох власників (катарська королівська сім'я стала п'ятим). Аль-Файєд придбав універмаг у 1985 році за 615 мільйонів фунтів стерлінгів.

Попри успішну роботу Harrods, у аль-Файєда розпочалася відкрита ворожнеча з королевою Британії Єлизаветою II. Він звинуватив Букінгемський палац у змові проти принцеси Діани та причетності до автокатастрофі, в якій загинула принцеса і син аль-Файєда – Додді.

З того моменту жоден з членів королівської сім'ї не переступив порога Harrods. Одяг, їжа, предмети розкоші та інтер'єру Єлизавета II, її чоловік, діти, онуки та вся рідня почали купувати в інших супермаркетах. Часом доходило до смішного: у 1999 році королева вперше змінила багаторічну традицію закуповувати в Harrods різдвяні пудинги для подарунків придворним, заявивши, що віддає перевагу пудингам із загального супермаркету Tesco, де солодощі, як сказала Єлизавета, дешевші та смачніші, ніж в Harrods.

Тепер британські газети задалися питанням - чи змінить королева гнів на милість відносно універмагу зараз, коли його власниками стали монархи, власники нафтових свердловин з Катару.

Читайте також:

Батько коханця принцеси Діани готовий стати президентом Шотландії

Розсекречені плани британських парламентаріїв з арешту лохнеського чудовиська

Арабський мільярдер вибачився перед "Шахтарем"

Футболістів "Шахтаря" не пустили в магазин у Лондоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: