Євросоюз посилив санкції проти Білорусі

Країни ЄС розширили список чиновників Олександра Лукашенка, яким заборонено в'їзд до Європи, і запровадили нові санкції, які мають вдарити по білоруському бізнесу.

Євросоюз запровадив нові санкції проти Білорусі. Розширено список чиновників, яким заборонено в'їзд до країн ЄС, також під санкції потраплять ще три білоруські компанії.

На засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС було вирішено запровадити заходи проти трьох білоруських компаній і трьох близьких до президента Олександра Лукашенка посадовців.

Вперше санкції мають вдарити по білоруському бізнесу. Мова йде про економічного радника президента Володимира Пефтієва, якого називають банкіром Лукашенка, а також про компанію Белтехекспорт, мобільного оператора Белтелеком і компанію "Спорт-Парі".

За даними західної преси, Пефтієв є другою найбагатшою людиною в Білорусі, його статки оцінюються в 900 мільйонів доларів. Він має безпосереднє відношення до Белтехекспорт і Белтелеком.

Раніше Євросоюз вже заборонив в'їзд на свою територію 188 білоруським чиновникам, а також заморозив їхні активи. До цього списку входить і президент республіки Олександр Лукашенко. До речі, у відповідь Лукашенко заборонив європейським політикам відвідувати Білорусь.

Санкції викликані жорстким придушенням акції опозиції 19 грудня 2010 року, а також загальною ситуацією з правами людини в Білорусі і продовженням репресій проти представників опозиції.

Читайте також:

Лукашенко: Захід тримає Україну на короткому повідку

Бунт білоруських водіїв на кордоні з Польщею придушили ОМОНом і газом

Лукашенко заборонив європейським політикам відвідувати Білорусь

П'яний чиновник Лукашенка з матюками розповів про кризу в Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: