Західні ЗМІ про вибори в РФ-2012: Путін готує собі спокійну старість

ЗМІ: президентські вибори 2012 року пройдуть безболісно, ​​а рішення про те, хто буде балотуватися, прийматиме Путін, тоді як Мєдвєдєв потрібен йому як гарант спокійного життя на пенсії.

Західні ЗМІ висувають різні думки стосовно президентських виборів в Росії, які мають відбутися у 2012 році.

Намагаючись розібратися у політичних інтригах Кремля, Захід аналізує, з чим пов'язані і наскільки серйозні претензії глави держави Дмитра Мєдвєдєва на самостійність і незалежність від свого наставника і старшого по тандему прем'єра Володимира Путіна.

ЗМІ, враховуючи минулий досвід Росії, впевнені, що президентські вибори 2012 року пройдуть безболісно, ​​а рішення про те, хто буде балотуватися, прийматиме Путін, тоді як Мєдвєдєв потрібен йому як гарант спокійного життя на пенсії.

The Wall Street Journal вважає, що прем'єр поступово здає владу ліберального крила на чолі з президентом.

"Прийде момент, коли силовики, включаючи Путіна, вирішить, що краще комфортне і довге життя на пенсії, ніж щоденна боротьба за політичне панування", - пише видання.

Тоді Путіну буде потрібна стратегія передачі влади, яку схвалить населення. "Саме тому Путін лише спотворив демократичний процес, а не зруйнував його повністю", - йдеться в статті.

У цій схемі Мєдвєдєв - ключова фігура, тому що Путін вважає, що навколо нього згодом утвориться більш ліберальна, але все ж лояльна противага націонал-консерваторам.

Але спочатку Мєдвєдєв повинен завоювати довіру до себе, а це складно в країні, яка тонко відчуває реалії влади.

"У найближчі півроку Мєдвєдєв має якимось чином продемонструвати росіянам і молодому поколінню чиновників, що може дещо змінити, але не дуже стрімко, щоб не налякати стару еліту", - відзначає видання.

У Росії перехід від автократичної імперії до більш плюралістичної, сучасної і динамічної моделі віднімає десятиліття, пише The WSJ.

Для Путіна цей перехід - справа життя, вважає видання, але і він усвідомлює, що рано чи пізно керівництво треба передати наступному поколінню.

"Протягом 10 років Путін з екстраординарною енергією керував національно-консервативною контрреволюцією, і успішною. Олігархи і губернатори, які захопили багатство в 1990-і роки, у тому числі Ходорковський, ставилися до демократії і верховенства закону не більш сумлінно, ніж кліка Путіна", - йдеться у статті.

У зв'язку з цим автор не вірить, що Путін і Мєдвєдєв відкрито змагатиметься на президентських виборах або що Путін лишиться без старшинства в тандемі.

The Global Post також вважає, що остаточне рішення з президентських виборів і тому, хто буде балотуватися, все-таки прийме Путін, але члени тандему ні в якому разі не підуть на вибори удвох.

Видання висуває поширену версію про третього кандидата, який з'явиться ближче до виборів, - Путін, Мєдвєдєв і невідома "темна конячка".

Financial Times визнає, що Захід, як і російська громадськость, опинився в розгубленості через невизначеність перед виборами.

"Сьогоднішнє ворожіння на кавовій гущі нагадує "кремленологію" часів холодної війни, коли армія аналітиків ЦРУ роздумувала над тим, хто на якому місці знаходився на трибуні під час травневих парадів", - відзначає видання.

Нагадаємо, президент Росії Дмитро Мєдвєдєв не виключив, що буде балотуватися на новий президентський термін, і повідомив, що рішення з цього приводу буде прийнято незабаром.

Читайте також:

Горбачов "закрив дорогу" Путіну на вибори 2012 року

Американці порівняли Мєдвєдєва зі склянкою - "це ніхто у російській політиці"

Політологи побачили початок кризи: Росія повертається в кінець 1980-х

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: