Землі 12 країн Євросоюзу перетворюються на пустелю

Зміни клімату призвели до різкого погіршення якості ґрунтів на великій частині території Європи.

12 європейських країн страждають від перетворення своїх територій на пустелю. За даними нещодавнього дослідження ООН, це Болгарія, Угорщина, Греція, Італія, Іспанія, Кіпр, Латвія, Мальта, Португалія, Румунія, Словаччина і Словенія.

Причини явища - в різкому погіршенні якості ґрунтів, їхньому нераціональному використанні і зміні клімату.

За прогнозом комісара ЄС з розвитку Андріса Пієбалгса, хоча опустелювання торкнулося 12 європейських країн, існує небезпека, що в найближчі 10 років це явище стане більш поширеним.

Проблема полягає в тому, що через кліматичні зміни опади випадали рідше, ніж зазвичай, що призвело до буквального висушування землі.

Євросоюз вирішив боротися з наступаючою пустелею за допомогою Economics of land degradation (Eld), тобто оцінки стану земель.

Комплексна оцінка включає попередній підрахунок витрат на запобігання подальшому погіршенню земель та економічної вигоди від розумної експлуатації ґрунтів.

Це дослідження має допомогти політикам виробити відповідні програми щодо підтримки гарного стану ґрунтів, а приватному сектору дати орієнтир для інвестицій в раціональне використання земель.

Пустелі підбираються і до України. За попередженнями екологів, на північ України прийде степ, а на півдні скоро з'являться напівпустелі

Читайте також:

Швейцарські вчені розробили установку, здатну викликати дощ

Україна перетворюється на тропіки

Вчені виявили нову озонову діру над Арктикою

Через зміну клімату до 2030 року щорічно вмиратимуть 1 млн осіб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: