Звіт: 93% протестів Black Lives Matter у США були мирними

Утім багато людей усе одно вважають протестувальників агресивними, демонструють опитування.

Переважна більшість протестів Black Lives Matter - понад 93% - були мирними.

Про це йдеться у новому звіті, опублікованому у четвер 3 вересня некомерційною організацією, що досліджує політичне насильство і протести в усьому світі, передає Time.

Проєкт даних про розташування і перебіг збройних конфліктів (ACLED) проаналізував понад 7750 демонстрацій Black Lives Matter у всіх 50 штатах і Вашингтоні, округ Колумбія, які відбулися після смерті Джорджа Флойда у період від 26 травня до 22 серпня.

У звіті йдеться, що понад 2,4 тисячі населених пунктів повідомили про мирні протести, а менш як 220 - про "насильницькі демонстрації". Автори визначають насильницькі демонстрації як такі, що супроводжувалися "діями, спрямованими проти інших осіб, власності, підприємств, інших груп протестувальників або озброєними суб'єктами".

Їхнє визначення містить будь-які дії, від "боротьби з поліцією" до вандалізму, розграбування заради знищення майна, блокування доріг з використанням барикад, спалювання шин або інших предметів. У містах, де протести справді переросли в насильство, демонстрації "в основному обмежуються певними кварталами", йдеться в звіті.

Звіт ACLED також визначає акції з повалення статуй "колоніальних діячів, рабовласників і лідерів Конфедерації" як насильницькі інциденти. "Після вбивства Флойда відбулося щонайменше 38 інцидентів, під час яких демонстранти значно пошкодили або знесли меморіали в усій країні", - йдеться в звіті.

Тим не менш, багато людей, як і раніше, вважають, що протести Black Lives Matter значною мірою мають насильницький характер, що суперечить висновкам звіту. ACLED розповідає про недавнє опитування Morning Consult, за яким 42% респондентів вважають, що "більшість протестувальників, пов'язаних з рухом BLM, намагаються підбурювати до насильства або знищувати власність".

ACLED вважає, що така невідповідність виникає через політичні погляди та упередженість ЗМІ. Як приклад наводиться непропорційне висвітлення жорстоких демонстрацій.

Американська ACLED фінансується Бюро з конфліктів і стабілізації Державного департаменту, а також іноземними урядами та іншими організаціями, зокрема Міністерством закордонних справ Нідерландів, Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини, Фондом Табло, Міжнародною організацією з міграції та Техаським університетом в Остіні.

Звіт спирався на збирання даних з US Crisis Monitor - спільного проєкту під керівництвом ACLED і Ініціативи щодо подолання розбіжностей Принстонського університету, яка відстежує і публікує дані про політичне насильство і демонстрацію в США в режимі реального часу.

ACLED також відзначає "насильницьку відповідь влади", яка у разі присутності на протестах скоріше застосовує силу, аніж ні. Також йдеться про непропорційне застосування сили та втручання у демонстрації, пов'язані з рухом BLM, порівняно з іншими типами акцій. У звіті також згадуються десятки випадків тарану автомобілем на протестах, деяких нападників пов'язують з групами ненависті, такими як Ку-клукс-клан.

У звіті попереджають, що у США зростає ризик політичного насильства і нестабільності напередодні виборів 2020 року. Автори звіту стверджують, що адміністрація президента Дональда Трампа загострила напруженість, викликану расовою нерівністю і жорстокістю поліції. Трамп і високопоставлені члени його адміністрації часто називають протестувальників агресивними анархістами.

США охопили протести проти расизму після того, як через дії поліцейського 25 травня 2020 року помер афроамериканець Джордж Флойд. Представник поліції притиснув його коліном до асфальту, той не зміг дихати і знепритомнів, лікарі не врятували чоловіка.

Відео У США поховали вбитого поліцейським афроамериканця Джорджа Флойда

У США поховали Джорджа Флойда - з убивства якого під час арешту почався всесвітній протест проти расизму і поліцейського свавілля. Люди продовжують щодня виходити на вулиці, вимагаючи грунтовних змін у правоохоронній системі. Це стає політичним питанням: Дональд Трамп захищає поліцейських, його суперник на виборах - демократ Джо Байден навпаки, підтримує їх жертв.  

У США поховали вбитого поліцейським афроамериканця Джорджа Флойда

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів