Азаров: Україна вступить до ЄЕП, якщо це буде вигідно

Україна готова до інтеграції в Єдиний економічний простір країн СНД у разі дотримання національних інтересів держави.

Україна готова розглядати можливість інтеграції в Єдиний економічний простір країн СНД, проте тільки з урахуванням власних національних інтересів. Про це заявив прем'єр-міністр країни Микола Азаров.

"Ми будемо вести переговори зараз, і будемо виходити, перш за все, з наших національних інтересів - якщо це нам вигідно, ми будемо це робити, якщо на якомусь етапі нам будуть вигідні інші конструкції і моделі, ми будемо дотримуватися їх", - сказав Азаров

При цьому прем'єр вважає перспективним для України можливість виходу на ринки країн ЄЕП.

"Жодна країна не відмовилася б від ринку в понад 200 млн. чоловік. Ось перед нами є ринок, де ми можемо забезпечити роботу для нашого капіталу, наших компаній, наших людей і відмовлятися від цього може тільки, так скажемо, вузько обмежена людина . Ми і зараз не відкидаємо цю ідею ", - сказав він.

При цьому Азаров звернув увагу на існуючі конфлікти інтересів між українськими і російськими виробниками труб, хімічної продукції та інше.

"Навіщо російським трубникам конкурент у вигляді українських трубників, навіщо російським хімікам конкурент у вигляді українських хіміків і т.д.", - додав він, відзначивши, що долати можливі конфлікти відразу після створення ЄЕП допомагала "політична воля" держав-учасників.

Нагадаємо, Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Україна після президентських виборів висловлює зацікавленість у підключенні до інтеграційних проектів на пострадянському просторі, насамперед, у рамках Єдиного економічного простору. "Ми їх (Україну) не квапимо, у них йде внутрішня робота - їм важливо порівняти свої інтереси на різних напрямах зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності, але я знаю, що вони дуже зацікавлені, що вони готові до цієї роботи підключитися", - сказав він.

У свою чергу, президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що Росія готова розглядати можливість співробітництва з Україною в рамках Єдиного економічного простору і Митного союзу на прийнятних умовах.

Нагадаємо, раніше президент Віктор Янукович заявив, що створення Єдиного економічного простору між Росією, Казахстаном, Білорусією і Україною можливо лише в тому разі, якщо всі ці країни стануть членами СОТ.

Також Янукович додав, що на сьогоднішній день тема вступу України в ЄЕП "є актуальною, але вона вимагає додаткових зусиль. Ми взагалі не знаємо, наскільки глибоко в цьому процесі просунулися наші партнери - Росія, Білорусь і Казахстан. В усякому разі, наші фахівці вже працюють над цим питанням ".

Як повідомлялося раніше, 19 грудня 2009 президенти Росії, Білорусі та Казахстану Дмитро Медведєв, Олександр Лукашенко і Нурсултан Назарбаєв домовилися створити єдиний економічний простір (ЄЕП) до 1 січня 2012 року.

Читайте також:

Янукович назвав умову вступу України до ЄЕП

Янукович приєднає Україну до Митного союзу Росії, Казахстану і Білорусі

Литвин закликає швидше вступати до ЄЕП

Лукашенко закликає Україну приєднатися до Митного союзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: