Більшість підтримала декриміналізацію за Януковичем

Статті Тимошенко і Луценка під неї не попадають.

Верховна рада прийняла в першому читанні президентський законопроект про декриміналізацію окремих статей Кримінального кодексу.

За відповідне рішення проголосували 278 депутатів.

Президентський законопроект передбачає лише декриміналізацію господарських злочинів, тоді як опозиція наполягає на виведенні з-під кримінальної відповідальності злочинів, що підпадають під дію 364 і 365 статей Кримінального кодексу, за якими, зокрема, судять екс-прем'єра Юлію Тимошенко та екс-голову МВС Юрія Луценка.

Представляючи в сесійному залі проект закону керівник Головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрій Портнов зазначив: "Ми прогнозуємо, що ухвалення цього законопроекту унеможливить маски-шоу та інших оборудок, коли держава спілкується з бізнесом".

"Цим законом встановлюється менше можливостей для суду і правоохоронців застосовувати цей закон для тиску на інвестиційне середовище", - заявив чиновник.

"Встановлюються механізми, за якими ти якщо скоїв злочин, маєш бути незацікавлений у його повторенні. Ти заплатиш державі штраф, і не треба тебе тримати у в'язниці, тому що у в'язниці, як правило, за економічні злочини перебувають фігуранти кримінальних справ, а в той час на волі позбавляються бізнесу", - уточнив Портнов.

Водночас, за альтернативний опозиційний законопроект, який передбачав декриміналізацію "статті Тимошенко", проголосувало всього 24 депутати.

Як повідомлялося, 5 жовтня Рада включила до порядку денного внесений Януковичем законопроект № 9221, що передбачає декриміналізацію економічних злочинів, але не передбачає декриміналізацію ст. 365 Кримінального кодексу, за якою судять Тимошенко.

При цьому Рада відхилила усі опозиційні законопроекти, якими пропонувалося декриміналізувати статті Кримінального кодексу, за якими судять Тимошенко і Луценка.

Читайте також:

Яценюк готовий блокувати трибуну заради відпущення гріхів Тимошенко

Тимошенко знову не змогли вивести з-під кримінальної відповідальності

Рада зарубила порятунок Тимошенко і Луценка від тюрми

АП: стаття Тимошенко не буде декриміналізована

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: