БЮТ оскаржив реформу Януковича в Конституційному суді

БЮТ стверджує, що указ президента про скорочення кількості центральних органів влади був прийнятий з порушенням Конституції.

Депутати від БЮТ вважають, що президент Віктор Янукович порушив Конституцію при підписанні указу про адмінреформу. Про це йдеться в поданні 53 бютівців до Конституційного суду, в якому вони оскаржили проведення адміністративної реформи.

"Парламентарії вказують на низку процедурних порушень Конституції, допущених главою держави при підписанні указу про адмінреформу, зокрема на те, що акт не був скріплений підписами прем'єр-міністра і міністра, відповідального за акт та його виконання", - , повідомляє видання "Коммерсант-Украина".

Як відомо, указ президента про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади передбачав, зокрема, зменшення кількості міністерств з 20 до 16, а також скорочення кількості центральних органів влади майже вдвічі.

"Враховуючи, що подання прем'єр-міністра щодо оптимізації центральних органів виконавчої влади президенту не надходило, указ не скріплений жодним підписом, крім підпису президента", - йдеться у поданні бютівців.

"Суб'єкт конституційного подання прийшов до висновку, що президентом порушено вимоги частини 2 статті 19 Конституції, а саме здійснення повноважень способом, не передбаченим Конституцією і законом", - наголошується в документі.

Бютівець Сергій Власенко, який буде представляти депутатів у КС, заявив, що порядок прийняття даного указу залишається незрозумілим.

"Міністр юстиції Олександр Лавринович сказав, що рішення приймали пізно ввечері, і про це знали п'ять осіб. Хоча процедура ліквідації та створення центральних органів виконавчої влади чітко виписана і не може бути такого, щоб про це не знав прем'єр", - підкреслив він.
 
Крім того, депутати звертають увагу на неконституційність ліквідації органів виконавчої влади, діяльність яких регламентується законом.

У свою чергу, заступник глави комітету Верховної ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, регіонал Олександр Черноморов вважає, що своїм поданням опозиція намагається затягнути реалізацію адмінреформи.

"Всі погоджуються, що реформа потрібна, але дехто шукає формальний привід, щоб не дати їй здійснитися. У адмінреформі головне не те, як зроблений указ, а те, як ця реформа буде працювати", - сказав він.

При цьому регіонал вважає, що у представників БЮТ немає шансів виграти справу в КС. "І не тому, що, як деякі опозиціонери кажуть, Конституційний суд у нас керований, а тому, що будь-який управлінець в державі буде думати, що треба йти шляхом проведення реформ, а не гальмувати їх", - сказав Черноморов.

Читайте також:

Янукович напише нову Конституцію України

Рада переписала Конституцію і продовжила свої повноваження

Кравчук похвалив Януковича: він перший президент, який наважився на реформи

Тягнибок: влада зробить з Україною "повний капець"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: