Через півроку "законсервують" четвертий енергоблок ЧАЕС

Об'єкт "Арка" добудують до листопада.

У листопаді цього року над четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції, де 30 років тому 26 квітня 1986-го сталася аварія, добудують об'єкт "Арка".

Про це повідомив генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін, пише "Дзеркало тижня. Україна".

"Це найбільш унікальний і важкий проект. Необхідно побудувати нову захисну споруду, зібрати її вдалині від четвертого енергоблоку, обладнати всіма необхідними системами життєзабезпечення, а потім уже насунути на цей енергоблок. Ніхто ніколи у світі не переміщав конструкцію настільки величезної ваги! Але найскладніше полягало в тому, щоб знайти рішення, яке дозволило б не обслуговувати ці металоконструкції упродовж 100 років експлуатації "Арки". Адже коли нова захисна споруда насунеться на четвертий енергоблок, де є значні радіаційні поля, стане неможливо її обслуговувати. Нам необхідно було знайти рішення, яке дало б змогу 100 років експлуатувати конфайнмент з мінімізацією ремонтних витрат", – зазначив Грамоткін.

Будівництво "Арки" нині перебуває у фінальній стадії.

"Фактично ми перебуваємо зараз у заключній фазі етапу створення безпечного конфайнмента, або "Арки", на якому одночасно реалізовуються два дуже складні проекти. Ми споруджуємо усередині об'єкта "Укриття" торцеві стіни, які вийдуть з об'єкта та забезпечать герметизацію "Арки", яку на нього насунуть. Також завершуємо роботи в самій "Арці" з монтажу інфраструктури та об'єктів технологічного корпусу з управління системами життєзабезпечення. Згідно з нашими планами, у листопаді 2016 року ми повинні насунути "Арку" на четвертий енергоблок. Після насування "Арки" ми закінчимо другий етап перетворення "Укриття" на екологічно безпечну систему й перейдемо до його третього етапу — демонтажу нестабільних конструкцій і вилучення паливовмісних мас. Я глибоко переконаний: на цьому етапі має бути створений такий самий майданчик міжнародного співробітництва, як і при спорудженні "Арки". Це надскладне завдання, з яким, упевнений, жодна країна у світі самостійно впоратися не зможе. Тут потрібні будуть і наукові знання, і промисловий потенціал, і робототехніка, знадобиться потенціал усієї світової ядерної галузі", – наголосив гендиректор ЧАЕС.

Нагадаємо, аварія на ЧАЕС 30-річної давнини вважається найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. Експерти говорять, що її негативні наслідки у 300 разів більші, ніж після скидання США ядерної бомби на японське місто Хіросіма 6 серпня 1945 року наприкінці Другої світової війни, коли загинули десятки тисяч мирних жителів, а сам населений пункт повністю зруйнований.

Після вибуху на ЧАЕС радіоактивна хмара накрила європейську частину колишнього СРСР, більшу частину Європи, східну частину США. Близько 60% радіоактивних речовин осіли на території Білорусі. Із зон забруднення евакуювали до 200 тисяч людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: