Депутат НУНС обурився вбивством кілера Дикаєва

На думку Юрія Кармазіна, правоохоронці перевищили свої повноваження, ліквідувавши беззбройного і готового здатися Аслана Дикаєва.

Народний депутат НУНС, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань правосуддя Юрій Кармазін вважає порушенням українського законодавства вбивство беззбройного російського кілера Аслана Дикаєва.

Про це йдеться в заяві Кармазіна з приводу поширеного в інтернеті відео про останні хвилини життя Дикаєва та інтерв'ю одного з бійців спецпідрозділу міліції "Сокіл" про команду ліквідувати пораненого і готового здатися Дикаєва.

"Потрібно дати правову оцінку факту злочину, скоєного при затриманні цього російського бойовика. Адже стало відомо про заяви студентів Одеської юридичної академії - при відеозйомці чітко зафіксовано, що зброя була випущена, і він просив про пощаду, піднявши ліву руку вгору, оскільки був поранений у праву", - вважає Кармазін.

Таким чином, переконаний Кармазін, було порушено вимогу Кримінального кодексу України щодо затримання правопорушника, і належну оцінку цьому зобов'язана дати прокуратура і СБУ, "оскільки Дикаєва фактично вбивали".

При цьому Кармазін зазначив, що кримінальний кодекс чітко регламентує дії при затриманні злочинців: "перевищенням заходів, необхідних для затримання злочинця, визнається умисне спричинення особі, яка скоїла злочин, тяжкої шкоди, що явно не відповідає небезпеці посягання або обстановці затримання злочинця".

"Злочинця слідувало, згідно з чинним законодавством, затримати і допитати, з'ясувавши при цьому, яким чином на території України могло довго існувати організоване збройне угруплвання, які злочини скоїли його члени, за чиїми замовленнями, які плани були у злочинців. Проте це не зроблено", - наголосив юрист.

За словами Кармазіна, те, що злочинця змусили замовкнути, - вельми тривожна обставина, адже йдеться про ознаки окремого складу злочину, передбаченого статтею "умисне вбивство при перевищенні заходів, необхідних для затримання злочинця".

"Оскільки жодної потреби у вбивстві не було, обставини цієї спецоперації потребують ретельного розслідування", - вважає перший заступник голови Комітету ВР з питань правосуддя Кармазін.

Як повідомлялося, вночі 30 вересня в Одеській області міліціонери спробували затримати членів угруповання, підозрюваного у вчиненні вбивств. У результаті спецоперації загинули двоє і поранено четверо міліціонерів. Через добу кілерів знайшли в приватному міні-готелі Одеси.

Після 4-годинного штурму спецпідрозділами СБУ "Альфа" і УБОЗ МВС "Сокіл" із застосуванням гранатометів, двоє членів банди були вбиті, в тому числі кілер Аслан Дикаєв, третьому вдалося втекти. За даними міліції, це 34-річний житель Сімферополя Андрій Шемятенков.

Читайте також:

Правоохоронці бояться за життя дружини Дикаєва

В Інтернеті з'явилося відео, на якому міліція добиває Дикаєва

Банда Дикаєва прибула в Одесу для вбивства російського злодія в законі

При штурмі в Одесі бандити зробили 500 пострілів, міліція - 7 тисяч

ВідеоЗнешкодження банди Дикаєва в Одесі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: