Екологи попросили Януковича надати дельфінам статус громадян України

Екологи вважають, що громадянські права дельфінів необхідно закріпити в Конституції України, внісши до неї та інших законів України відповідні зміни.

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко написав відкритий лист на ім'я президента Віктора Януковича із проханням захистити дельфінів, і надати їм статус громадян України.

"Прошу Вас розглянути питання про надання українським дельфінам, за аналогією з людьми, статусу громадян України, з наданням їм прав на життя, свободу та захист від незаконного страждання з вини людини", - зазначив еколог.

Учені, які займаються дельфінами, після багатьох досліджень, констатували, що цих морських ссавців можна вважати найрозумнішими істотами на Землі після людини.

Як з'ясувалося, розмір мозку дельфінів у співвідношенні з розміром їхнього тіла набагато більший, ніж, наприклад, у шимпанзе, а їхня поведінка вказує на високий ступінь розумового розвитку. Зграї дельфінів мають складну соціальну структуру і складаються з індивідуумів, які співпрацюють одне з одним з метою вирішення складних проблем, добування їжі і т.д.

До того ж, дельфіни, немов по ланцюжку, передають один одному нові риси поведінки й набуті навички. Також дельфіни впізнають себе в дзеркалі й навчаються елементарній мові, заснованій на символах.

Мозок дельфінів має велику кількість звивин, аналогічних до звивин людського мозку, що свідчить про наявність інтелекту. На думку вчених, все це дає можливість розглядати їх як "нелюдські" особини.

У листі сказано, що потрібно ввести суворі заборони на їх використання для розваги, заборонивши утримання дельфінів у комерційних дельфінаріях. Особливо це стосується двох десятків українських комерційних дельфінаріїв, які розташовані у Криму, Одесі, Донецьку, Харкові, Львові й Києві.

Еколог зазначає, що за даними перевірки Державної екологічної інспекції Мінприроди України, практично у всіх дельфінаріях тварин утримують із грубим порушенням вимог Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження", також на багатьох дельфінів немає дозвільних документів.

"На мій погляд, настав час кардинально вирішити питання про захист дельфінів, продемонструвавши усьому світу предмет для наслідування", - зазначив у своєму листі Борейко.

На думку еколога, громадянські права дельфінів необхідно закріпити в Конституції України, внісши до неї та інших законів України відповідні зміни.

Такі зміни не завдадуть Україні ніяких економічних витрат, тому що дельфіни занесені до Червоної книги України й економічно не використовуються, додав еколог.

Читайте також:

126 дельфінів загинули біля берегів Нової Зеландії

В одеському дельфінарії самка народила під час шоу

Пара одеських дельфінів вміє лікувати людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: