Екс-посол Франції не виключає санкцій проти українських високопосадовців

Екс-посол Франції не виключає санкцій проти українських високопосадовців

Фор вважає, що санкції можуть бути проти конкретних осіб / Фото: УНІАН

За словами Фора, складніше вирішити, як і коли вийти з режиму санкцій.

Колишній посол Франції в Україні Жак Фор не виключає можливості санкцій з боку Європи.

"Теоретично це (санкції проти України) може бути", - сказав він.

"Їхнім ініціатором можуть виступити Брюссель або вони можуть виникнути в ході дискусії між Єврокомісією і представниками країн-членів ЄС. В остаточному підсумку це рішення буде прийматися на політичному рівні. Наприклад, під час зустрічі міністрів закордонних справ", - сказав він.

"Але якщо ви запитуєте, що я особисто думаю про санкції, я хочу повторити відповідь нашого колишнього міністра закордонних справ, що колись сказав, що складно вирішити питання про застосування санкцій. Але додав, що ще складніше вирішити, як і коли вийти з режиму санкцій", - додав він.

Він також нагадав, що санкції можуть бути не тільки проти країни, але й проти конкретних осіб, причетних до якихось процесів.

"І такі санкції можуть бути як з боку ЄС, так і в рамках двосторонніх відносин, наприклад Франції й України", - підкреслив він.

Він також додав, що суд над Тимошенко "не був збалансованим" і на суді "не було дотримано права на захист" екс-прем'єрки.

Відповідаючи на запитання про те, що влітку пішли чутки про те, що його відкликають через критику справи Тимошенко, Фор назвав це фальшивою маніпуляцією, за яку українська сторона потім просила вибачення.

"В остаточному підсумку, я одержав офіційні й особисті вибачення від міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка, а ще за кілька днів одержав офіційні й особисті вибачення від Олега Волошина (директора інформаційного департаменту МЗС)", - сказав Фор.

Раніше посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гамзьот підтвердив, що у ЄС йде дискусія щодо можливості запровадження санкцій проти українських високопосадовців, помічених у порушеннях правосуддя, демократичних норм, прав та свобод громадян. 

Нагадаємо, заступник голови партії "Батьківщина", екс-віце-прем'єр Григорій Немиря заявив, що у ЄС і США обговорюється можливість запровадження персональних санкцій стосовно тих осіб, які причетні до "переслідування" Тимошенко.

Як відомо, нещодавно дипломатична місія Фора в Україні закінчилась.

Читайте також:

США не на словах готують санкції проти українських високопосадовців

В ЄС визнали можливість санкцій щодо українських високопосадовців

Регіонали прикрилися від міжнародних санкцій народом України

ЄС дав зрозуміти, що для асоціації потрібно звільнити Тимошенко

Повʼязані теми:

Наступна публікація