В БЮТ пронюхали про санкції Європи проти "замовників" справи Тимошенко

В БЮТ пронюхали про санкції Європи проти "замовників" справи Тимошенко

Юлія Тимошенко у суді. Ілюстрація / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

У ЄС і США розглядають можливість введення персональних санкцій проти причетних до засудження Юлії Тимошенко, в тому числі для президента Віктора Януковича і членів його родини.

У ЄС і США обговорюється можливість запровадження персональних санкцій стосовно тих осіб, які причетні до "переслідування" екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, включно з членами родин представників нинішньої української влади.

Про це заявив заступник голови партії "Батьківщина", екс-віце-прем'єр Григорій Немиря.

"Мені відомо, що зараз обговорюється на відповідних рівнях і в Європейському Союзі, і в США не лише можливість принципово запровадження таких санкцій - вона існує - але і які, і проти кого. Я думаю, що так, як відбувалося з Білоруссю, може розпочатися вже найближчим часом проти тих виконавців політичного замовлення президента Януковича, які всім відомі: йдеться про суддів одіозних Печерського суду, йдеться про слідчих прокуратури, йдеться про цю четвірку або трійку прокурорів, які були присутні на процесі проти Юлії Тимошенко", - сказав Немиря.

За його словами, у немилість може потрапити і заступник генпрокурора Ренат Кузьмін та інші.

"І, безумовно, коли ми говоримо про сім'ю, може йти мова і про членів сім'ї - а згодом і про Януковича. Таким чином, я вже зараз знаю, що серйозно стурбовані бізнес-партнери деяких українських олігархів на Заході, які мають або спільні підприємства або плани таких спільних підприємств, що в разі запровадження таких санкцій постраждають їхні економічні інтереси. Це серйозно", - сказав Немиря.

Раніше в БЮТ заявили, що в разі приходу до влади "буде величезна спокуса вчинити зі своїми попередниками так, як вони вчинили із своїми".

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

 Як відомо, 13 жовтня начальник Головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко заявив, що стосовно Тимошенко порушено нову кримінальну справу - за покладання боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" на бюджет України.

Слідство обвинувачує Тимошенко у тому, що вона перевела борг ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму 405 мільйонів 500 тисяч доларів на державний бюджет України.

Читайте також:

У Росії пояснили, що борг ЄЕСУ давно пробачили

Дочка Тимошенко очікує скорого звільнення матері: "20-го щось станеться"

Тимошенко "світить" 12 років за борги ЄЕСУ

За що судили Тимошенко: хроніка "газової війни" 2009-го року

Повʼязані теми:

Наступна публікація