Експерти розповіли, як вибрати якісне молоко

Купуючи молоко, українці в першу чергу звертають увагу на його свіжість, натуральність і смак.

Купуючи молоко, українці в першу чергу звертають увагу на його свіжість, натуральність і смак. Про це свідчать результати недавнього дослідження. Але чи достатньо цього, щоб вибрати по-справжньому якісний продукт? Експерти сказали: ні. 

Фахівці Центру споживчих експертиз ТЕСТ переглянули критерії якості молока і запропонували взяти за основу чистоту. На їхню думку, саме чистота є першим і найважливішим показником якості цього продукту. Адже свіжим і натуральним може вважатися навіть молоко, одержане від хворих корів. Але чи буде воно якісним? 

Експерти відзначили: на чистоту молока впливають три чинники:

• здоров'я корів;

• відсутність добавок;

• правильний температурний режим. 

Здоров'я корів – основа чистого молока. Адже якщо тварина хворіє – її лікують антибіотиками, які потім опиняються в молоці. Ось чому відповідальні фермери відправляють хворих корів "на карантин", поки з їх організму не вийдуть ліки. "Теоретично всі корови в країні повинні контролюватися ветеринаром і мати відповідні документи, – розповідає керівник Центру споживчих експертиз ТЕСТ Валентин Безрукий. – Практично для господаря однієї корови це досить дороге задоволення, і реально забезпечити постійний контроль можуть лише фермерські господарства, які постачають молоко для великих виробників. Подвійний контроль (на фермі і на виробництві) дозволяє значно надійніше контролювати якість сировини". 

У чистому молоці не може бути ніяких добавок. Їх наявність свідчить про те, що хтось намагався схитрувати. Так, бабусі на ринках нерідко додають у молоко соду або навіть аміак, щоб воно довше не скисало. Великі виробники такими прийомами, як правило, не грішать – спроби обдурити споживача можуть коштувати їм не тільки репутації. 

Правильний температурний режим для молока – це, звичайно ж, холод. Відразу після надою молоко охолоджують до 4 °C – на це у фермерів є не більше 40 хвилин. Таким воно повинно залишатися до полиці магазину. 

На підставі цих трьох нових критеріїв у ТЕСТі провели всеукраїнське дослідження молока, за результатами якого по-справжньому чисте молоко було удостоєне знака "Чистоту збережено".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: