Генпрокуратура не саджатиме за дрібні крадіжки

Генпрокуратура запевняє, що не буде притягати до кримінальної відповідальності за дрібні крадіжки.

Генпрокуратура ніколи не ініціювала запровадження кримінальної відповідальності за розкрадання чужого майна незалежно від розміру шкоди.

Про повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

Як зазначають у відомстві, йдеться лише про "необхідність застосування такої відповідальності за вчинення цієї категорії злочинів у певний, суспільно небезпечний спосіб".

В ГПУ зазначають, що деякі ЗМІ заявили, що МВС спільно з Генпрокуратурою пропонують взагалі притягати осіб до кримінальної відповідальності незалежно від суми викраденого. Насправді, повідомляють в ГПУ, проблема полягає в іншому.

Наприкінці минулого року Генеральна прокуратура звернулася до МВС з пропозицією про внесення змін до законодавства щодо встановлення обґрунтованої межі дрібного розкрадання.

Зокрема, пропонувалося внести зміни до статті 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка встановлює відповідальність за дрібне розкрадання.

Відповідно до нової редакції цієї статті, збільшується до одного неоподатковуваного мінімуму сума викраденого, встановлення якої є визначальним для розмежування адміністративного правопорушення та злочину.

"Обраний підхід є найбільш оптимальним для розв'язання існуючої проблеми. Так, з одного боку, виключатиметься можливість кваліфікації дій особи як дрібне розкрадання, якщо викрадено незначну суму, з іншого – завдяки зниженню до одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян суми дрібного розкрадання не допускається уникнення особою кримінальної відповідальності за викрадення на більшу суму", – йдеться у повідомленні Генпрокуратури.

Нагадаємо, 13 липня повідомлялося, що МВС спільно з Генеральною прокуратурою ініціюють введення настання кримінальної відповідальності за крадіжку майна незалежно від вартості вкраденого.

Читайте також:

В Україні саджатимуть за будь-яку крадіжку

Двох офіцерів СБУ посадили за крадіжку коштовностей

У "Київгазі" викрали сонячні батареї за 90 тисяч гривень

ВідеоЗа дрібні крадіжки не саджатимуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: