Гриценко: українська армія до війни не готова

Дата публікації
Перегляди
5224
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Гриценко: українська армія до війни не готова

Гриценко: українська армія не готова до війни / Фото: УНІАН

Анатолій Гриценко запевняє, що у Сухопутних військах України немає жодного боєздатного батальйону.

Українська армія не готова до зовнішніх викликів, заявив голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.

"2010-й і 2011-й роки втрачені з точки зору розвитку армії. Базовий документ - Стратегія національної безпеки - лежить без підпису вже цілий рік", - сказав він.

"Нікому його затвердити. Це означає, що пропущений цілий рік з точки зору планування та розвитку. За півтора року правління Януковича не з'явилося жодного програмного документа, який би визначав перспективи розвитку армії не те, що на 10 або на 5 років, а хоча б на рік вперед. Такого ніколи не було за 20 років ", - заявив Гриценко.

Він повідомив, що немає ні програми розвитку армії, ні програми розвитку озброєнь, ні програми розвитку оборонно-промислового комплексу.

"Якщо прийшла нова адміністрація, то, максимум, за місяць повинна бути затверджена Стратегія національної безпеки і оборони, яка визначає загрози, національні інтереси, все інше. Після цього приймається нова доктрина", - пояснив народний депутат.

Ситуацію, за словами Гриценка, ускладнює той факт, що Україна затвердила позаблоковий статус, що означає - українська армія сама повинна виконувати всі завдання, не покладаючись на союзників, відповідно, повинен бути, мінімум, втричі збільшено оборонний бюджет.

У Сухопутних військах немає жодного боєздатного батальйону, у Повітряних силах - жодної боєздатної ескадрильї, у Військово-морських силах - жодного боєздатного підрозділу, зазначив Гриценко.

"Це повинен був би знати президент як верховний головнокомандувач, і це його пряма сфера відповідальності", - заявив він.

Як повідомлялося, згідно з даними опитування, проведеного Інститутом Горшеніна, більшість громадян України вважають, що в разі реальної військової загрози з боку інших країн вітчизняна армія не зможе захистити країну.

Читайте також:

Українську армію прагнуть реформувати за європейським зразком

В Україні починається реформування армії

Янукович скоротив українську армію на 5 тисяч "багнетів"

В українській армії процвітає солдатська проституція

Українську армію назвали небоєздатною

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5224
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація