Румунія почала переселяти циган в Молдову

Молдова запідозрила Румунію у ціленаправленому "отруєнні" країни циганами.

Румунія приступила до реалізації плану з масового переселення своїх циган у Молдову. До такого висновку прийшли емісари Соціал-демократичної партії Молдови.

Представники СДП повідомили представнику Євросоюзу в Республіці Молдова Діку Лоренцу, що влада Румунії цілеспрямовано відправляють циган в Молдову. На думку емісарів Соціал-демократичної партії РМ, те що відбувається в Молдові є ні що інше як "таємне переселення циган" з Румунії в Бессарабію.

"Велика кількість румунських громадян - етнічних ромів, які прибули до Молдови, селяться в різних селах і малих містах районів Кагул, Хинчешть і Унгень, в обхід столиці нашої країни", - уточнила представниця партії Тетяна Ніца.

За її словами, Повітове бюро для ромів з міста Галац надає підтримку в оформленні посвідчень особи і виїзних паспортів для перетину державного кордону між Румунією і Молдовою.

Представник делегації ЄС Дірк Лоренц у відповідь заявив, що не може висловлюватися щодо питання переселення циган, тому що молдовська держава не є членом ЄС, і це може бути розцінено як пряме втручання в справи республіки.

Нагадаємо, що за приблизними оцінками, в країнах ЄС проживає від 9 до 12 млн циган. Найбільше їх у Румунії - 1,9 млн. чол. (Понад 10% населення), в Болгарії (750 тис.), в Іспанії (700 тис.), в Угорщині (600 тис.), у Словаччині і Сербії (по 500 тис.), у Франції (310 тис.) та Чехії (275 тис.).

Читайте також:

Поліція сокирами та вогнем розігнала циганський табір

Тисячі розлючених болгар повстали проти циган

Північ Чехії охопили демонстрації проти циган

Фінляндія слідом за Францією розпочала депортацію циганів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: