Румунія почала переселяти циган в Молдову

Румунія почала переселяти циган в Молдову

Румунія почала переселяти циган в Молдову / Фото: dailymail.co.uk

Молдова запідозрила Румунію у ціленаправленому "отруєнні" країни циганами.

Румунія приступила до реалізації плану з масового переселення своїх циган у Молдову. До такого висновку прийшли емісари Соціал-демократичної партії Молдови.

Представники СДП повідомили представнику Євросоюзу в Республіці Молдова Діку Лоренцу, що влада Румунії цілеспрямовано відправляють циган в Молдову. На думку емісарів Соціал-демократичної партії РМ, те що відбувається в Молдові є ні що інше як "таємне переселення циган" з Румунії в Бессарабію.

"Велика кількість румунських громадян - етнічних ромів, які прибули до Молдови, селяться в різних селах і малих містах районів Кагул, Хинчешть і Унгень, в обхід столиці нашої країни", - уточнила представниця партії Тетяна Ніца.

За її словами, Повітове бюро для ромів з міста Галац надає підтримку в оформленні посвідчень особи і виїзних паспортів для перетину державного кордону між Румунією і Молдовою.

Представник делегації ЄС Дірк Лоренц у відповідь заявив, що не може висловлюватися щодо питання переселення циган, тому що молдовська держава не є членом ЄС, і це може бути розцінено як пряме втручання в справи республіки.

Нагадаємо, що за приблизними оцінками, в країнах ЄС проживає від 9 до 12 млн циган. Найбільше їх у Румунії - 1,9 млн. чол. (Понад 10% населення), в Болгарії (750 тис.), в Іспанії (700 тис.), в Угорщині (600 тис.), у Словаччині і Сербії (по 500 тис.), у Франції (310 тис.) та Чехії (275 тис.).

Читайте також:

Поліція сокирами та вогнем розігнала циганський табір

Тисячі розлючених болгар повстали проти циган

Північ Чехії охопили демонстрації проти циган

Фінляндія слідом за Францією розпочала депортацію циганів

Повʼязані теми:

Наступна публікація