Реформа по єдиному тарифу ЖКГ провалилась

Нова систем розрахунку тарифів ЖКГ виявилася такою, що мало чим відрізняється від старої, і з тріском провалилась.

Реформаторська ідея президента Віктора Януковича - про єдиний тариф на житлово-комунальні послуги - провалилась, запевняє директор Аналітично-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

"Спочатку її трансформували в ідею про єдину методику розрахунку тарифу, а коли та була розроблена, виявилося, що вона мало чим відрізняється від уже існуючої. У новій методиці, як і в старій, просто перераховуються всілякі статті валових витрат підприємств, які лягають тягарем на платників", - відзначає фахівець.

При цьому, за розрахунками експертів, в результаті реформи мало би відбутися обмеження статей витрат і фіксації тарифу на певному рівні, що змусило б комунальників піти на зниження собівартості послуг, технічне переозброєння тощо.

Нагадаємо, Кабінет міністрів у серпні затвердив єдиний підхід до формування тарифів на житлово-комунальні послуги.

Згідно із документом затверджені п'ять порядків, зокрема, формування тарифів на теплову електроенергію, її виробництво, транспортування і постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води.

Також документом затверджений порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення; порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, порядок розрахунку роздрібного тарифу на електричну енергію, а також порядок встановлення роздрібних цін на природний газ для населення.

Читайте також:

Між регіонами України виникла шестикратна різниця у тарифах

Януковичу однакові тарифи ЖКГ по всій Україні не потрібні

Азаров визнав, що "ЖКГ в жахливому стані"

Уряд виділив 5,6 млрд гривень на реформи ЖКГ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: