Молдова знову спробує обзавестися президентом

Парламент Молдови призначив вибори президента країни на 18 листопада. Це буде третя спроба за останні 2,5 роки.

Парламент Молдови проведе вибори президента країни 18 листопада, вирішили у четвер молдавські законодавці за підсумками голосування.

За це рішення проголосували опозиційна партія комуністів, а також ліберально-демократична і демократична партії. Ліберальна партія, яка входить до правлячого "Альянс за європейську інтеграцію", утрималася.

Уже два з половиною роки Молдова живе без президента, оскільки правлячій коаліції не вистачає двох голосів для обрання глави держави. Комуністи відмовляються голосувати за кандидатуру "Альянсу" – чинного спікера парламенту, в.о. президента Маріана Лупу.

Тепер депутатам належить визначитися з кандидатурою на посаду глави держави. Все частіше звучать пропозиції висунути нейтральну фігуру на вищу посаду в державі.

Якщо чергові вибори президента в парламенті знову завершаться безрезультатно, то на Молдову чекають дострокові парламентські вибори.

У політичний "глухий кут" Молдова зайшла більше двох років тому, коли після парламентських виборів 5 квітня 2009 року, перемогу на яких здобула партія комуністів, у Кишиневі почалися масові заворушення.

Дві спроби парламенту обрати президента (10 листопада і 7 грудня 2009 року), коли кандидатом на цю посаду виступав лідер демпартії Маріан Лупу, завершилися безрезультатно.

У зв'язку з цим КС Молдови підтримав розпуск парламенту, і дострокові парламентські вибори відбулися 28 листопада 2010 року.

Але і цей склад парламенту досі не може обрати президента, оскільки правляча ліберально-демократична коаліція нараховує 59 мандатів з 101, а для обрання президента необхідний 61 голос.

Читайте також:

Молдова поставила світовий рекорд життя без президента

У купах сміття біля парламенту Молдови знайшли оригінал Декларації незалежності

Європа проміняла Україну на Молдову

Молдова отримала новий уряд на чолі зі старим прем'єром

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: