Молдова знову спробує обзавестися президентом

Молдова знову спробує обзавестися президентом

Парламент Молдови після заворушень в 2009 році / Фото: AFP

Парламент Молдови призначив вибори президента країни на 18 листопада. Це буде третя спроба за останні 2,5 роки.

Парламент Молдови проведе вибори президента країни 18 листопада, вирішили у четвер молдавські законодавці за підсумками голосування.

За це рішення проголосували опозиційна партія комуністів, а також ліберально-демократична і демократична партії. Ліберальна партія, яка входить до правлячого "Альянс за європейську інтеграцію", утрималася.

Уже два з половиною роки Молдова живе без президента, оскільки правлячій коаліції не вистачає двох голосів для обрання глави держави. Комуністи відмовляються голосувати за кандидатуру "Альянсу" – чинного спікера парламенту, в.о. президента Маріана Лупу.

Тепер депутатам належить визначитися з кандидатурою на посаду глави держави. Все частіше звучать пропозиції висунути нейтральну фігуру на вищу посаду в державі.

Якщо чергові вибори президента в парламенті знову завершаться безрезультатно, то на Молдову чекають дострокові парламентські вибори.

У політичний "глухий кут" Молдова зайшла більше двох років тому, коли після парламентських виборів 5 квітня 2009 року, перемогу на яких здобула партія комуністів, у Кишиневі почалися масові заворушення.

Дві спроби парламенту обрати президента (10 листопада і 7 грудня 2009 року), коли кандидатом на цю посаду виступав лідер демпартії Маріан Лупу, завершилися безрезультатно.

У зв'язку з цим КС Молдови підтримав розпуск парламенту, і дострокові парламентські вибори відбулися 28 листопада 2010 року.

Але і цей склад парламенту досі не може обрати президента, оскільки правляча ліберально-демократична коаліція нараховує 59 мандатів з 101, а для обрання президента необхідний 61 голос.

Читайте також:

Молдова поставила світовий рекорд життя без президента

У купах сміття біля парламенту Молдови знайшли оригінал Декларації незалежності

Європа проміняла Україну на Молдову

Молдова отримала новий уряд на чолі зі старим прем'єром

Повʼязані теми:

Наступна публікація