Хасиди відсвяткували новорічну ніч в Умані

Святкування Рош-а-Шани почалося 8 вересня ввечері. Три хасиди носили по вулицях сувої Тори у великому срібному циліндрі. Хода супроводжувалася грою на баяні і барабані.

9 вересня в Умані (Черкаська область) брацлавські хасиди відзначили Рош-а-Шану - єврейський Новий рік, який знаменує настання 5771 року від створення світу, і 200-ту річницю смерті засновника брацлавського хасидизму рабі Нахмана.

Його могила, де споруджено меморіальний комплекс, є місцем щорічного паломництва хасидів.

На святкування Рош-а-Шани паломники почали з'їжджатися тиждень тому. У зв'язку з ювілейною датою в Умань прибула рекордна кількість хасидів - близько 30 тисяч, в основному з Ізраїлю, США, Франції, Італії і Росії. До їх приїзду по всьому місту були встановлені покажчики з назвами вулиць і щити з правилами пожежної безпеки на івриті, пише "Комерсант-Україна" у статті "Умань пережила новогоднюю ночь".

Район паломництва був оточений міліцією. Щодня тут чергували по 500 співробітників МВС. За їхніми словами, в цьому році серйозних конфліктів з хасидами не було.

Святкування Рош-а-Шани почалося 8 вересня ввечері. Три хасиди носили по вулицях сувої Тори у великому срібному циліндрі. Хода супроводжувалася грою на баяні і барабані. Прочани, розштовхуючи одне одного, намагалися доторкнутися до циліндра і поцілувати його.

Після того як зійшла перша зірка, хасиди майже годину молилися за прощення гріхів і про закінчення економічної кризи. Потім після короткої трапези, під час якої паломники вітали та пригощали один одного, почалися веселощі з музикою і танцями.

9 вересня о пів на шосту ранку почалася новорічна молитва, яка тривала до полудня. Молилися скрізь: у синагозі й на її даху, на могилі рабі Нахмана, на балконах будинків і навіть на вулиці. За весь цей час було зроблено тільки одну десятихвилинну перерву, щоб паломники могли випити води. Після молитви хасиди продовжили веселитися і вітати один одного.

10 вересня хасиди зберуться навколо уманського озера для молитви. "Молячись, ми скидаємо свої гріхи у воду, і після цього ми чисті", - пояснив паломник Джек Глянт.

Читайте також:

Умань заполонили більше 20 тисяч хасидів

Іудеї всього світу зустрічають Новий рік

В Умані націоналісти провели марш проти "хасидського свавілля"

ВідеоХасиди відсвяткували новорічну ніч в Умані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: