Християни відзначають день Святої Трійці

Свято Трійці - одне із найбільших християнських свят року. Наступного дня відзначається Духів день (день Духа Святого).

Свято Трійці, яке цього року відзначається 23 травня, - одне із найбільших християнських свят після Різдва та Великодня.

Трійцю ще називають П'ятидесятницею – свято відзначається на 50-й день від Великодня в пам'ять зішестя Святого Духа на апостолів і присвячене прославлянню Святої Трійці.

"Преблагий Бог сьогодні наділив нас великими дарами, які важко вимовити словами. Тому усі разом радіймо, і з радістю славімо нашого Бога. Святий Дух нас звільнив з неволі та покликав до свободи. З цього джерела походять пророцтва, милості зцілення, і все інше від Нього". (Святий Іоанн Золотоустий)

У православ'ї свято Трійці – подвійне. У неділю святкується День Святої Трійці, а наступного дня – Духів день (день Духа Святого).

Християнські перекази тісно переплелися і з народними традиціями святкувати початок літа, що сягають глибини віків. В народі свято Трійці ще називають "зеленим", "смарагдовим", літнім святом, бо воно символізує оновлення життя.

В цей день храм Божий та власні оселі прикрашають гілками верби, клена, бузку, берези, луговими травами.

Дівчата зазвичай ворожать на здоров'я та тривалість життя своїх рідних. Ворожіння має відбуватися так: під час розвивання вінків перевіряли, наскільки добре він зберігся. Дівчата загадували під час завивання вінка, на кого він завивається, і тому тепер можна чітко побачити віщування долі.

Зів'ялі вінки кидають у воду та слідкують: якщо потонуть - дуже поганий знак, а якщо попливуть - усе буде добре.

На Трійцю люди приходять до храму з квітами та зеленим гіллям. Вважається, що весна та літо по-справжньому вступають у свої права після "зелених" свят.

Читайте також:

Образ Ісуса Христа змоделювали в 3D

Архієпископ Багдада: починається новий вихід християн з Іраку

У Києві побудують найбільший православний храм в Європі

Знаменитий мандрівник Федір Конюхов став священиком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: