Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Іспити з водіння під час отриманні прав записуватимуть одразу чотири відеокамери

Іспити з водіння під час отриманні прав записуватимуть одразу чотири відеокамери

Це має зробити оцінки об’єктивними і запобігти корупції.

В Україні запроваджують відеофіксацію складання практичних іспитів на водійські права. Відтепер дії екзаменатора та кандидата у водії фіксуватимуть чотири відеокамери, встановлені у салоні авто, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На екзаменаційному майданчику майбутні водії намагаються довести, що вміють керувати автівкою, але впевнений Дмитро на першій же вправі "естакада" іспит завалив – його автомобіль заглух і відкотився назад більше ніж на 20 сантиметрів. Вердикт: "Іспит не складено, через п’ять на шостий день повторний іспит з практичного кермування". Наступний претендент Влад теж має впевнений вигляд і начебто не хвилюється, але естакада, на якій потрібно зупинитися і рушити під гірку, теж стала непроїзною для майбутнього власника водійського посвідчення: "Хлопець перенервувався, побачивши камеру, трошки тремтіння появилося".

Відео В Україні запроваджують відеофіксацію складання практичних іспитів на водійські права

Відтепер дії екзаменатора та кандидата у водії фіксуватимуть чотири відеокамери, встановлені у салоні авто. Нововведення має зменшити суб’єктивність оцінки, а ще дасть можливість невдоволеним мати відеодокази, якщо зберуться оскаржувати рішення перевіряльника.  

В Україні запроваджують відеофіксацію складання практичних іспитів на водійські права

Ті, хто боїться камер, екзамен можуть завалити не один раз, оскільки в Україні запроваджують відеофіксацію практичного іспиту, тож камер буде чотири. "Чотири пристрої записувальні – все це відображається на планшеті. Йде запис повний і в салоні, видно і кермо, і фронтальну зону, куди людина їде, і назад. Записується, що відбувається в салоні між екзаменатором і кандидатом у водії", - пояснив начальник головного сервісного центру МВС Владислав Криклій.

На практичний іспит до сервісних центрів надходило чимало скарг – начебто екзаменатори навмисно відправляють на перескладання, підштовхуючи до хабара. З появою відеодоказів суб’єктивізму має поменшати. "Якщо, не приведи Господь, виникне питання, чи правомірно чи не правомірно – воно все буде підтверджено відеокамерою", - розповів екзаменатор Сергій Миколаєнко. Камери в екзаменаційних автівках з'являться не раніше, ніж на початку літа. Процедуру тендерів та закупівлі обладнання першими розпочнуть обласні центри.

У столичній автошколі Кирило Целоухов вкотре показує, як потрібно паркуватися задом – це одна із вправ, на якій частенько хиблять учні. "З групи з першої спроби може одна людина не здати чи дві, хто почав переживати. Якщо учню не говорити, що його зніматиме камера, йому буде легше тоді", - пояснив автоінструктор. Відтепер буде легше працювати і автошколам, бо скасовують купу непотрібних документів, бланків та спрощують механізм акредитації, натомість у майбутньому планують посилити відповідальність автоінструкторів. Якщо третина його учнів завалить іспит, такому вчителю доведеться шукати нову роботу.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Залиште свій коментар

Вибір редакції