Качинський: Росія має визнати Катинь геноцидом

Ярослав Качинський закликає Росію визнати розстріл поляків у 1940 році в Катині геноцидом, а також вибачитись та заплатити відшкодування родинам загиблих поляків.

Польська влада повинна добиватися від Росії вибачень та виплати компенсації родичам жертв Катиньської трагедії, а також визння Катині геноцидом поляків.

Про це заявив лідер польської опозиційної партії "Право і справедливість" (PIS) Ярослав Качинський, коментуючи ухвалу Державної думи Росії про визнання Катиньської трагедії злочином сталінізму.

"Мова про те, аби зробити з цього остаточні висновки, визнати провину, попросити вибачення та заплатити (відшкодування)", - сказав Качинський.

На його думку, що якщо Росія цього не зробить, то ухвала Держдуми буде лише декларацією.

На переконання лідера PIS, влада Російської Федерації, яка є правонаступником Радянського Союзу, повинна визнати геноцидом розстріл польських військовополонених та працівників адміністрацій.

"Це необхідно визнати, бо, як говорив світлої пам'яті президент, мій брат Лех Качинський, якщо це не було геноцидом, це значить, що геноцид буває лише тоді, коли мордують лише певні народи, а інші можна", - сказав Качинський.

Він зауважив, що росіяни називали Катинь "злочином" ще з 80-х років минулого століття.

Ну думку Качинського, польське керівництво може обговорити питання про виплати відшкодувань під час візиту президента Росії Дмитра Мєдвєдєва до Польщі 6 грудня.

Як повідомлялося раніше, 26 листопада Державна дума Росії ухвалили заяву, у якій визнала Катиньську трагедію злочином сталінізму.

"Сімдесят років тому були розстріляні тисячі польських громадян, які утримувалися в таборах для військовополонених НКВС СРСР і в'язницях західних областей Української РСР і Білоруської РСР. В офіційній радянській пропаганді відповідальність за це лиходійство, що одержало назву Катиньської трагедії, приписувалася нацистським злочинцям", - говориться в заяві.

Зазначається, що на початку 1990-х років було визнано, що масове знищення польських громадян на території СРСР під час Другої світової війни стало «актом свавілля тоталітарної держави». Згідно з опублікованими матеріалами із секретних архівів, Катиньський злочин був здійснений за прямою вказівкою Йосипа Сталіна та інших радянських керівників, наголосили автори документа.

Держдума РФ висловила глибоке співчуття всім жертвам необгрунтованих репресій, їхнім рідним і близьким.

Зазначимо, радянський НКВС навесні 1940 року розстріляв більш як 20 тис. полонених громадян Польщі, більшість з яких були вбиті в Катині на території сучасної Російської Федерації. Полонених поляків розстрілювали також в інших республіках тодішнього СРСР, зокрема на території нинішньої України, зокрема в Харкові й під Києвом.

Читайте також:

Росія поклала вину за Катинську трагедію на Сталіна

Москва передала Варшаві нові документи про розстріл поляків в Катині

Литва почне трибунал над сталінізмом

Росія назвала брехнею те, що Другу світову війну почав СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: