Кучма: до Януковича Україна йшла кудись не туди

Кучма вважає, що українці почали вставати з колін лише після скасування конституційної реформи -2004. А якби в України був цар, то вона вже давно би стала державою.

Екс-президент Леонід Кучма вважає, що необхідність скасування конституційної реформи була продиктована невдачами минулої влади. Він висловив думку, що 5 років "Україна йшла кудись не туди". Про це Кучма заявив під час презентації своєї книги "Зламане десятиліття" в суботу.

"Віктор Янукович змушений був повернутися до старої Конституції у зв'язку з тим, що п'ятирічка "помаранчевої влади" продемонструвала: Україна не готова до парламентсько-президентської форми правління, не готова поки що жити за європейськими стандартами", - сказав Кучма.

При цьому він висловив переконання, що рішення Конституційного суду повинні беззастережно виконуватися. "Зараз ми почали вставати з колін. Перш за все, тому що перестали займатися популізмом", - переконаний він.

На думку Кучми, "помаранчева п'ятирічка" характеризувалася перманентною "боротьбою за булаву". "У нас після кожного гетьмана зазвичай починалася боротьба за булаву, причому, кровопролитна. Ось нічого і не виходило в України. Саме тому я в книзі написав, будь в Україні свого часу свій цар або король, ми б вже давно відбулися як держава" , - сказав він.

Згадавши про підтримку західними країнами "помаранчевої революції", Кучма припустив, що там "розраховували на успіх України, але красиві гасла і реальні справи виявилися прямо протилежними".

"Європа, Америка втомилися від цієї української боротьби за владу. Саме тому сьогодні там кажуть: дайте можливість нинішній владі попрацювати і довести, що її передвиборні обіцянки не розходяться з конкретними справами", - сказав він, підкресливши, що наразі весь світ зацікавлений в стабільності України. Торкаючись проблеми орієнтованості Україні і на захід і на схід, екс-президент сказав:

"Ми зобов'язані працювати з усім світом, з усіма країнами, де є інтереси України. І з Росією, і з Євросоюзом, і з США. А ще не забувати, що наші великі інтереси лежать в Китаї, Індії, країнах Латинської Америки".

Крім того, Кучма зазначив, що зараз залишилося дуже мало проблем, які роз'єднують український народ: "Ось, дивіться - тема НАТО вже канула в Лету".

Як відомо, 1 жовтня, Конституційний суд оголосив рішення у справі про скасування політреформи 2004 року.

Усе про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут.

АНАЛІТИКА ПО ТЕМІ

Сиди. Мовчи. Дивись

Політична анатомія. Без тіла. Без шкіри. Без хребта?

Политическая реформа: похороны под аплодисменты

Развилка для Януковича

Любовь и ястребы

Великий кормчий

Читайте також:

Янукович заявив про подальші зміни у Конституції

Янукович може піти на третій термін

Американський суддя: Україні необхідні дострокові вибори

Януковичу доведеться звільнити двох віце-прем'єрів

Довідка: які повноваження отримав Янукович після зміни Конституції

Кабмін дозволив Януковичу призначати прем’єр-міністра

Уряд вніс до Ради закон про Кабмін

Янукович отримає владу, про яку Кучма і не мріяв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: