Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ліцей Богуна готується до історичного першого набору дівчат

Від 2019 року двері закладу відкриті для всіх.

Армійське життя у 13 років тепер доступне і для дівчат. З цього року в ліцей Богуна вперше зможуть вступити не лише хлопці – це передбачено політикою гендерної рівності Міністерства оборони України, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Набиратимуть на навчання 8-класниць. Дівчатам потрібно буде скласти іспити та фізпідготовку на рівні з хлопцями. Найменші ліцеїсти, від 13 до 15 років, навчаються в Боярці – там розташований Навчально-оздоровчий комплекс ліцею імені Богуна. Щоб вступити до нього, складають чотири іспити - українську та англійську мови, математику і фізкультуру. Зараз там 254 дитини, з яких 211 – це пільгова категорія.

ВідеоНарівні з хлопцями: до ліцею Богуна набиратимуть дівчат

Армійське життя у 13 років - тепер і для дівчат. З цього року в ліцей Богуна вперше зможуть вступити не лише хлопці. Це передбаченою політикою гендерної рівності Міністерства оборони. Набиратимуть восьмикласниць - дівчатам потрібно буде скласти іспити нарівні з хлопцями і здати фізпідготовку. 

Нарівні з хлопцями: до ліцею Богуна набиратимуть дівчат

З наступного року до сьомої роти мають вступити дівчата. На кожну дитину передбачено 280 тисяч гривень, така ж сума буде виділена і на кожну з дівчат. Хлопці зізнаються, що однокласниць таки не вистачає, та переживають, чи чи дозволять їм бути з ними  пліч-о-пліч. "Я думаю, нас до них не пустять", - вважає один. Командири ж запевняють: дівчат відгороджуватимуть, але лише на ніч у казармах. "Щоби не було певних моментів, хлопці ще в цікавому віці, пубертатний період", - пояснив командир 7-ї роти Роман Ковтун.

У медсанчастині вже вибрали окрему палату для пацієнток. "Ніколи з дівчатами не працювала", - зізнається капітан медичної служби Вікторія Гайдучик. Начальник навчально-оздоровчого комплексу Петро Потєхін жартує, що вже має досвід командування жінками –  в нього дружина і дві доньки. Зараз він перейнятий тим, що необхідно терміново зробити дівчатам окремі туалети та душові. В ліцеї багато що будується за волонтерський кошт, зроблемно ремонт приміщень, встановлено металопластикові вікна. Українки Америки вже допомогли пралками та сушарками, бо ж як дівчатам без цих зручностей?

Їсти ж усі вихованці будуть разом чотири рази на день, тож дівчата точно не голодуватимуть. Порозуміються вони і з педагогічним складом – у колективі 17 вчительок та лиш 1 вчитель – фізкультури. А от офіцерки в дефіциті. "Щоби дівчат прийняти, нам треба більше персоналу, жінок-військових", - каже методист морально-психологічного забезпечення Людмила Колесник. "Якщо я дівчина, то з ними можна спільну мову знайти швидше, аніж з хлопцями", - вважає офіцер-психолог Юлія Печена.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Вибір редакції