Литвин не зійшовся з "регіоналами" у даті місцевих виборів

Спікер ВР вважає, що місцеві вибори мають відбутися 27 березня 2011 року, а не 31 жовтня 2010-го, як пропонує Партія регіонів.

Голова Верховної ради Володимир Литвин наполягає, що місцеві вибори повинні відбутися 27 березня 2011 року.

"Необхідно уніфікувати терміни повноважень депутатів місцевих рад і міських, селищних та сільських голів", - вважає Литвин.

Конституцією передбачено, що місцеві ради обираються на 5 років, а міські, селищні та сільські голови на 4 роки.

Литвин вважає, що місцеві ради і голів треба обирати на 5 років, але для цього необхідно внести зміни до Конституції України. Відповідний законопроект вже направлений до Конституційного суду України.

У разі, якщо Конституційний суд не матиме зауважень до нього, то вже у вересні Верховна рада України зможе затвердити ці зміни остаточно конституційною більшістю. Якщо зміни буде внесено у вересні, то у жовтні вибори провести ніяк не можна, наголосив голова Верховної ради.

Він також зазначив, що потрібно знайти консенсус щодо виборчої системи. На його думку, місцеві вибори мають відбуватися на мажоритарній основі.

Спікер вважає, що депутатів до Верховної ради треба обирати за відкритими партійними списками.

Як відомо, в Партії регіонів не виключали, що вибори можуть відбутися вже восени цього року. Так, Керівники Партії регіонів 19 травня на засіданні політради партії прийняли рішення про ініціювання виборів до місцевих органів влади на 31 жовтня 2010 року.

Читайте також:

Литвин про партії: "Гуляйте воші – завтра баня"

Партія регіонів пропонує проводити місцеві вибори за змішаною системою

Янукович змінить правила місцевих виборів

Регіонали планують провести місцеві вибори 31 жовтня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: