Литвин розкритикував ПР за новий мовний закон

На думку спікера Верховної Ради, регіонали не все прорахували.

Законопроект депутатів фракції Партії регіонів Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка про надання статусу регіональної російській мові в 13 регіонах України є конфліктним.

Таку думку висловив голова Верховної Ради Володимир Литвин.

"Далеко не все прорахували ініціатори цього законопроекту", - сказав спікер.

Литвин наголосив, що вітає необхідність розвитку регіональних мов. Але не за рахунок української, "тому що те, що пропонується, часто несе загрозу для української мови".

За словами Литвина, одним із наслідків прийняття цього закону може стати необхідність "десяти відсоткам людей переходити на двомовність".

Таким чином, упевнений спікер, може бути "розірваний" освітній процес. На думку Литвина, вирішення мовних проблем має бути "природним процесом".

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрований законопроект народних депутатів фракції Партії регіонів Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка "Про основи державної мовної політики". Вони пропонують надати статус регіональної російській мові в 13 регіонах України, де вона рідна для як мінімум 10% населення. Раніше депутат Нашої України-Народної самооборони В'ячеслав Кириленко запропонував законопроект, яким місцевій владі забороняється обмеження української мови.

Читайте також:

Янукович платитиме школярам за бездоганну українську мову

Опитування: більшість українців спілкуються вдома українською мовою

Ющенко назвав двомовність України "брєдом"

Місцеву владу позбавлять права обмежувати українську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: