Луганський скульптор зобразив Януковича у вигляді Калігули

Скульптор сподівається, що його роботу оцінять не лише глядачі, але й чиновники, встановивши у своїх кабінетах копії бюсту.

Луганський скульптор Микола Шматько 3 серпня презентував відлитий у бронзі бюст президента України Віктора Януковича, зобразивши його в образі римського імператора Калігули.

Скульптор сподівається, що його роботу оцінять не лише глядачі, але й чиновники. "Можливо, вони по новому побачать обличчя президента й навіть встановлять у своїх кабінетах копії бюсту, а хтось, можливо, й оригінал", - зазначив скульптор.

Раніше скульптор повідомляв, що на створення погруддя президента його надихнув відомий бюст правителя Калігули. "Кілька років тому, коли я побачив погруддя Калігули, улюбленим висловом якого було: "Після мене хоч потоп", я був вражений, як в цій простій скульптурі, у виразі обличчя людини, через емоції, читається так багато. Тому я теж зупинився на найбільш простій формі - бюсті. Бюст Януковича - це мій авторський погляд на нового політичного лідера", - зазначив автор.

Нагадаємо, імператор Калігула правив Римською імперією з 37 по 41 роки. В історію увійшов як деспотичний, до садизму жорстокий правитель. Розпуста при Калігулі стала невід'ємною частиною придворного життя.

З політичних безумств Калігули найбільш відоме введення в Сенат у якості повноправного сенатора улюбленого коня імператора. Вираз "кінь Калігули" використовується сьогодні у випадках, коли мова йде про приниження парламенту і позбавлення його реальних законодавчих функцій.

Нагадаємо, у 2008 році скульптор Микола Шматько створив оголені скульптури прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і президента Віктора Ющенка. За задумом автора, скульптурна композиція складається з гіпсового Ющенка, який цілує мармурову Тимошенко в щоку. Робота отримала назву "Поцілунок Іуди".

Читайте також:

Луганський скульптор, натхненний Калігулою, виліпив бюст Януковича

Януковича звинуватили в побудові тоталітаризму

Янукович нагородив охоронця Ахметова орденом "За заслуги"

Патріарх Кирило вручив Януковичу вищу нагороду РПЦ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: