Луганський скульптор зобразив Януковича у вигляді Калігули

Скульптор сподівається, що його роботу оцінять не лише глядачі, але й чиновники, встановивши у своїх кабінетах копії бюсту.

Луганський скульптор Микола Шматько 3 серпня презентував відлитий у бронзі бюст президента України Віктора Януковича, зобразивши його в образі римського імператора Калігули.

Скульптор сподівається, що його роботу оцінять не лише глядачі, але й чиновники. "Можливо, вони по новому побачать обличчя президента й навіть встановлять у своїх кабінетах копії бюсту, а хтось, можливо, й оригінал", - зазначив скульптор.

Раніше скульптор повідомляв, що на створення погруддя президента його надихнув відомий бюст правителя Калігули. "Кілька років тому, коли я побачив погруддя Калігули, улюбленим висловом якого було: "Після мене хоч потоп", я був вражений, як в цій простій скульптурі, у виразі обличчя людини, через емоції, читається так багато. Тому я теж зупинився на найбільш простій формі - бюсті. Бюст Януковича - це мій авторський погляд на нового політичного лідера", - зазначив автор.

Нагадаємо, імператор Калігула правив Римською імперією з 37 по 41 роки. В історію увійшов як деспотичний, до садизму жорстокий правитель. Розпуста при Калігулі стала невід'ємною частиною придворного життя.

З політичних безумств Калігули найбільш відоме введення в Сенат у якості повноправного сенатора улюбленого коня імператора. Вираз "кінь Калігули" використовується сьогодні у випадках, коли мова йде про приниження парламенту і позбавлення його реальних законодавчих функцій.

Нагадаємо, у 2008 році скульптор Микола Шматько створив оголені скульптури прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і президента Віктора Ющенка. За задумом автора, скульптурна композиція складається з гіпсового Ющенка, який цілує мармурову Тимошенко в щоку. Робота отримала назву "Поцілунок Іуди".

Читайте також:

Луганський скульптор, натхненний Калігулою, виліпив бюст Януковича

Януковича звинуватили в побудові тоталітаризму

Янукович нагородив охоронця Ахметова орденом "За заслуги"

Патріарх Кирило вручив Януковичу вищу нагороду РПЦ

ВідеоЛуганський скульптор зобразив Януковича у вигляді Калігули

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: