Місце у Київраді коштує мільйон доларів

Щоб стати депутатом основної партії в райраді, слід заплатити від 50 тис. дол. Цьогорічним нововведенням у тіньових схемах є висока платня членам територіальних виборчих комісій - до 10 тис. грн.

Місце в прохідному списку основних партій на місцевих виборах у Київраду і столичну облради коштує мільйон доларів. Стандартна ціна за місце в менших містах - 50 тисяч доларів, бо в райради залишилося дуже мало повноважень.

Про це повідомив спонсор однієї з прохідних партій, котрий очолює її передвиборний районний штаб в українському місті-мільйоннику.

За чутками, у деяких великих партіях частину витрат можуть взяти на себе нардепи-куратори того чи іншого району. Можливим є також варіант, коли партія шукає депутатів-мажоритарників, які мають досвід боротьби на місцевих виборах.

Цей депутат, який претендує на високу посаду після виборів, бере на себе фінансування ще декількох кандидатів, у яких грошей немає, але є інші гідності.

Джерела кажуть, що стверджувати те, що майбутнє депутатство просто купується, не зовсім вірно, не всі ці гроші йдуть в чиїсь кишені. Частково це так, але багато чого просто витрачається на виборах: наприклад, на підкуп виборців.

Роздають хабарі в основному в студентському середовищі (від 50 грн). Причому половина грошей дається авансом, половина - після виборів. Звичайно, перевірити, хто і як голосував, неможливо, у політпартій є контроль лише за відвідуванням виборів.

Загалом бюджет передвиборної кампанії району у всіх рейтингових партій приблизно однаковий. У столиці - це 200-350 тисяч доларів (на білборди, брендову продукцію, намети і роботу з їх обслуговування, літературу, виплату членам дільничних комісій).

Голова перевиборчого штабу розповів, що цього разу виплати будуть нижче, ніж були на президентських виборах, приблизно так: член дільничної комісії - близько 1000 грн заступник голови - 1500 грн, голова - 2000 грн. Членам територіальних виборчих комісій платитимуть 500-1000 грн, голові комісії – 5000 грн, бонус члену комісії, який реально щось зробив для виграшу партії – 5000 – 10000 грн.

На цих членів ТВК партії роблять особливий наголос, адже саме від них залежить остаточний підрахунок голосів.

30 серпня на позачерговій сесії Верховна рада підкоригувала правила проведення місцевих виборів, запланованих на 31 жовтня 2010 року. 2 вересня зміни до закону набули чинності.

Прийняті зміни, серед іншого, знімають обмеження на можливість участі в місцевих виборах тільки тих партій, які створені більш ніж за 365 днів до виборів. Це нововведення дозволить взяти участь у виборах "молодим" політичним силам - "Сильній Україні" Сергія Тігіпка, "Фронту змін" Арсенія Яценюка та "Громадянській позиції" Анатолія Гриценка.

Водночас в опозиції стверджують, що Партія регіонів ініціювала зміни до закону, щоб пустити на вибори "малі" політичні сили, аби вони відбирали голоси у партії Юлії Тимошенко "Батьківщина".

Читайте також:

Новий закон про місцеві вибори набув чинності

Литвин спрогнозував звільнення низки міністрів після виборів

Попов закликав ліквідувати райради в Києві до виборів

Рада дозволила Яценюку й Тігіпку йти на вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: