МОЗ хоче подарувати українським дітям ще 4 щеплення

Зараз із поставками вакцини є постійні перебої.

У Міністерстві охорони здоров'я розробляють новий графік вакцинації дітей. У перелік хочуть вписати щеплення від менінгіту, пневмонії, папілома-вірусу і грипу. Проект нового календаря оприлюднять на сайті МОЗ 28 серпня. Проте батьки кажуть, що вони не можуть зробити навіть щеплення, що вже є в календарі, — йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За календарем щеплень усе починаєтсья відразу після народження. У перший день колять імунопрофілактику від вірусного гепатиту В. За півтора року набігає шістнадцять уколів.

Після кількох трагічних випадків батьки до вакцинації ставляться з пересторогою. Одні категорично проти і пишуть заяви на відмову. Інші вірять у медицину, бо поки що їх вона не підводила.Медсестра, яка робить уколи, запевняє, що реакція трапляється лише в тому випадку, якщо дитину недообстежили. Мовляв, у випадку алергічної реакції слід скористатися невідкладною допомогою.

Міністерство охорони здоровя вирішило переглянути календар щеплень. За рекомендаціями ВООЗ до списку хочуть додати кілька нових вакцин. Заступник міністра охорони здоров'я Олександр Толстанов каже, що зараз є чимало пропозицій щодо вакцин: і проти пневмокока, і менінгокока, і папілома-вірусу людини, і грипу.

Проте батьки скаржаться, краще б лад навели з тими, що вже є.

Перебої з поставками вакцини в одному із районів столиці є постійними. Хоча чиновники-медики запевняють, що поліклініки отримують вакцини. Проте батьки вперто кажуть, що ситуація інша. Наприклад, у одній із поліклінік немає вакцини проти правця, дифтерії і немає туберкуліну. Завідувачка це підтвердила, не подумавши.

У МОЗ кажуть, що усе - через гроші. Щоб забезпечити всю потребу потрібно на 160 млн грн більше , ніж виділяє держава.

Нагадаємо, що у МОЗ хочуть ввести нові щеплення для українців.

Кореспонденти ТСН Алла Хоцянівська, Ольга Кошеленко, Вадим Верба.

ВідеоМОЗ збільшує кількість обов‘язкових щеплень для дітей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: