На Рівненщині після щеплення помер чотиримісячний хлопчик

У селі на Рівненщини через кілька годин після щеплення померло чотиримісячне немовля. Лікарі кажуть, що вакцина тут ні до чого, дитина просто захлинулася вмістом шлунку від того, що відригнула їжу.

Через три години після планового профілактичного щеплення на Рівненщині померло немовля.

Чотиримісячний хлопчик помер 12 жовтня у селі Верба Дубенського району Рівненської області.

Як повідомив завідувач епідеміологічним відділом Дубенської санепідемстанції Юрій Муха, одразу після введення дитині вакцини його оглянув лікар, після чого малюк ще півгодини провів у лікарні, потім відправився з матір'ю додому.

Вдома дитина заснула, а через деякий час мати виявила, що хлопчик не дихає. Додому прибула швидка допомога, дитині робили штучне дихання, непрямий масаж серця, вкололи адреналін і атропін, але нічого не допомогло, через 40 хвилин реанімації лікарі констатували смерть.

До з'ясування причин події підключилися фахівці з Києва. В ході ретельної перевірки було підтверджено, що смерть дитини не пов'язана зі щепленням.

За даними видання, на місці події була створена комісія фахівців у галузі педіатрії та інших напрямків медицини з числа лікарів місцевої та обласної лікарень, комісія вивчила всі обставини, що передували трагедії.

У ході розслідування було встановлено, що хлопчик систематично спостерігався у педіатра і ніяких медичних протипоказань для проведення щеплень не мав.

За словами завідувача епідвідділом, щеплення проводили французькою вакциною "Пентаксим", термін придатності якої до 2012 року, зберігався і транспортувався препарат згідно з правилами інструкції. Препарат комплексний і використовується для імунізації немовлят проти таких небезпечних захворювань як кір, правець, поліомієліт, дифтерія та гемофільна інфекція.

Також Муха додав, що місяць тому дитина прищеплювалася вакциною цієї ж серії і ніяких реакцій або ускладнень не спостерігалося. Препаратом прищеплювалися ще вісім дітей, і в жодного не було ускладнень і реакцій на вакцину.

Згідно з результатами патологоанатомічного дослідження, причиною смерті дитини стала механічна асфіксія, а саме дитина захлинулася вмістом шлунку від того, що відригнула їжу, що є природним для цього віку. Також лікарі стверджують, що щеплення не має ніякого відношення до цього нещасного випадку, це, за їхніми словами, лише збіг обставин.

Нагадаємо, у вересні в Донецьку на п'яту добу після щеплення померла 7-місячна дівчинка. Дитині було зроблене щеплення вакциною "Пентаксим".

Батьки дитини впевнені, що її смерть спричинила саме введена вакцина. Проте у МОЗ розповіли, що за даними патологоанатомів, причиною смерті був менінгіт.

Читайте також:

У МОЗ підтвердили, що дитина на Донеччині померла не від щеплення

Імунологи не підтвердили, що дитина на Донеччині померла через щеплення

Названо причину смерті немовляти після щеплення

Немовля, яке померло після щеплення, не врятували через відсутність реанімобіля

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: