Найбільш специфічна в'язниця України - колонія для інвалідів

Єдиний в Україні виправний заклад для людей з обмеженими можливостями розташований на Дніпропетровщині.

Софіївська колонія №45 на Дніпропетровщині – найбільш специфічна в'язниця України. Цей пенітенціарний заклад був збудований ще у 1954 році спеціально для відбування покарань людей з обмеженими можливостями.

У колишньому Радянському Союзі таких зон було усього дві. У незалежній Україні – це єдиний виправний заклад, де утримуються інваліди першої та другої групи.

Про те, що це не санаторій, а в'язниця, нагадують лише ґрати та дріт над високою огорожею і підйом о шостій ранку. У 45-ту колонію потрапляють не за злочини відповідної тяжкості, а за медичною довідкою. Тут разом сидять ті, кого засудили на два роки і на 15. Одні потрапляють сюди одразу після суду, інші - утративши здоров'я у звичайних колоніях.

Медики тюремної лікарні кажуть, що зустрічаються тут чи не з повним списком тяжких хвороб - інфаркти, інсульти, психічні розлади, ампутації, онкологія, ВІЛ. Тут чотири відділення, рентген, фізіопроцедури і навіть власна операційна.

На 65 засуджених тут перебувають 9 санітарів–помічників. Вони – теж ув'язнені, але здорові. Їх, за добровільною згодою, набирають у звичайних колоніях.

Більшість мешканців колонії пробуде тут до кінця строку свого ув'язнення. Деяким, після курсу реабілітації, лікарі знімають інвалідність, тоді їх доправляють у звичайні колонії. Із тисячі засуджених щороку туди повертаються 30-40 людей.

Читайте також:

У Маріуполі в жіночій колонії пройшов конкурс краси

У Конотопській лікарні троє підлітків тиждень катували 8-річного хлопчика

В Україні вперше за останні 7 років побільшало в'язнів

Довічно ув'язнений вбивця із вінницької тюрми стане ченцем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: