Одесою пронесли гігантський червоний прапор

Потьомкінськими сходами Одеси пронесли гігантський червоний прапор, який є збільшеною копією штурмового прапора, розміщеного 1 травня 1945 над німецьким Рейхстагом.

У четвер, 5 травня, активісти громадських організацій та політичних партій розгорнули і пронесли над Потьомкінськими сходами Одеси величезний червоний прапор перемоги.

Полотно розміром 9 на 18 метрів - збільшена копія штурмового прапора 150-го ордена Кутузова II-го ступеня Ідрицької стрілецької дивізії, розміщеного 1 травня 1945 над німецьким Рейхстагом.

"Це чітка збільшена пропорційно копія прапора перемоги з тими символами, які були на нього нанесені. Ми не зробили більший прапор, тому що хотіли зберегти пропорції", - пояснив один із організаторів акції, керівник молодіжної організації "Колокол" Антон Давидченко.

"Ми хочемо підкреслити, що прапор - це не символ якоїсь політичної партії, а це символ всього суспільства. Акцію придумали одесити, але підтримали кілька всеукраїнських молодіжних організацій", - зазначив він.

Перформанс на Потьомкінських сходах у одеситів особливого ажіотажу не викликав. З урахуванням групи підтримки, яка прибула з прапором із Запоріжжя, де він і був пошитий, в акції взяли участь близько 150 осіб.

Деякі з активістів були одягнені в українські вишиванки і солдатську форму.

Разом з тим, вони не змогли розшифрувати, що означає напис на прапорі перемоги - "79 с.к. 3 р.а. 1 Б. Ф".

"Чесно, я не знаю, я не бачив навіть, що там було написано, на жаль", - сказав, тримаючи в руках прапор перемоги, одягнений у гімнастерку учасник акції Юрій.

"Я боюся дати неточну інформацію. Це не до мене, це до наших вождів", - відповів на прохання розшифрувати напис на прапорі ще один молодий чоловік у військовій формі Дмитро.

Насправді, напис розшифровується так: "79-го стрілецького корпусу 3-ї ударної армії 1-го Білоруського фронту.

Разом з тим, захід знайшов підтримку і в органів місцевої влади.

"Це гарна ініціатива. Будь-які ініціативи, які пов'язують області - чи то автопробіг чи заходи на кшталт "Майданса", які можуть зв'язати воєдино Україну - через культуру, через історію, - все це добре і своєчасно", - сказав віце-губернатор Одеської області Дмитро Волошенков, який брав участь в акції.

Дійство на Потьомкінських сходах дало старт автопробігу по містам-героям, за якими провезуть величезне прапор Перемоги. Також в акції візьмуть участь Миколаїв, Херсон, Запоріжжя, Дніпропетровськ.

А 9 травня представники молоді планують пронести гігантський прапор у Києві по Хрещатику.

Нагадаємо, нещодавно Одеса повернула на свій герб радянську зірку. Відтепер зірка буде розміщена на гербі міста, прапорі, корогві міської ради і штандарті міського голови.

21 квітня Верховна рада дозволила вивішувати разом із державним українським прапором червоний прапор на День перемоги.

Читайте також:

Буковина відмовилась від червоних прапорів на День Перемоги

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: