Поетеса Ліна Костенко відзначає 80-річний ювілей

Президент Віктор Янукович та прем’єр-міністр Микола Азаров привітали видатну поетесу з ювілеєм.

19 березня відома українська поетеса, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Ліна Костенко відзначає свій ювілей - 80 років. Президент Віктор Янукович та прем’єр-міністр Микола Азаров привітали Ліну Костенко з ювілеєм.

"З нагоди знакового для України Вашого славного Ювілею дозвольте висловити глибоку пошану і вдячність за Вашу непохитну громадянську мужність і спасенну силу поетичного Слова", - йдеться у вітанні Януковича, текст якого розміщено на сайті глави держави.

За словами президента, духовна напруга, творча енергія та інтелект, що еманують із лірики Костенко, поетичної історіософії, публіцистики очищають душу і джерела національної гідності та самоповаги.

На його переконання, Костенко - потужний творець "гуманітарної аури своєї нації", яскрава і невгасима зоря на поетичному небосхилі України.

Глава держави побажав Костенко довгих і добрих літ у безперервному творчому злеті. У свою чергу Азаров відзначив, що письменницький талант Костенко, здатність відчувати народні сподівання і прагнення принесли їй любов і визнання мільйонів людей не тільки в Україні, а й в усьому світі. Глава уряду побажав Костенко нових творчих задумів, наснаги і сил, щоб її талант і досвід ще довго слугували нашому народові.

Ліна Василівна Костенко народилася у 1930 році родині вчителів у місті Ржищев на Києвщині. У 1936 році родина перебралась до Києва, де майбутня поетеса закінчила середню школу.

Після закінчення середньої школи поетеса навчалася в Київському педагогічному інституті, а згодом - у Московському літературному інституті імені О. М. Горького, який закінчила в1956 році. Ліна Костенко була однією з перших і найпримітніших у плеяді молодих українських поетів, що виступили на рубежі 1950-1960-х років. Період так званих в історії "шестидесятників" створив новітні стилі в українській літературі, змусив творити щось нове, атипове, щось авангардне, але, як і завше, безжалісне та максимально критичне по відношенні до влади і тодішнього режиму.

В 1957 році вийшла перша книжка її поезій "Проміння землі". У 1962 році збірка "Зоряний інтеграл" була розсипана ідеологічною цензурою і світу не побачила. Потім поетичному слову Ліни Костенко було оголошено заборону, її твори не виходили окремими виданнями до 1977-го, до появи збірки "Над берегами вічної ріки". Твори й навіть саме ім'я авторки зникли зі сторінок періодики. Поетеса писала "в шухляду". Це тоді були написані й "Берестечко", і "Маруся Чурай", і вірші, що склали книжки "Над берегами вічної ріки" та "Неповторність". У 1963 році вона створила сценарій фільму "Перевірте свої годинники".

Зараз Ліна Костенко є почесним професором Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Читайте також:

Чак Норріс святкує 70-річчя

Анна Семенович гучно відсвяткувала 30-річчя

Дмитро Харатьян святкує 50-річчя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: