Росія знехтувала першим проханням Януковича

"Газпром" не відмовиться від будівництва газогонів "Північний потік" і "Південний потік", хоча заяву Януковича про створення консорціуму "взяли до уваги".

"Газпром" не відмовиться від будівництва газогонів "Північний потік" і "Південний потік", не дивлячись на прохання новообраного президента Віктора Януковича повернутися до питання про створення консорціуму з управління і розвитку ГТС України.

Про це заявив заступник голови правління Газпрому Олександр Мєдвєдєв.

"Ми взяли до відома заяву пана Януковича про те, що він хотів би повернутися до цієї ідеї. Подивимося, в якій формі надійде пропозиція про такий проект", - сказав він.

Разом з тим, глава "Газпрому" підкреслив, що "в будь-якому випадку будівництво "Південного потоку" і "Північного потоку" буде продовжено, оскільки альтернативи диверсифікації маршрутів постачання газу на експорт немає".

"Будівництво "Північного потоку" почнеться у квітні. "Південним потоком" перший газ піде в 2015 році", - сказав Мєдвєдєв.

За його словами, максимальна сукупна потужність морських газогонів в обхід країн колишнього СРСР "Північний потік" і "Південний потік" дорівнює поточній продуктивності газотранспортної системи України.

Нагадаємо, що газогоном "Північний потік" потужністю 55 млрд кубометрів на рік російський газ, минаючи транзитні країни, має напряму потрапити до Німеччини, а "Південним потоком" - через Чорне море до Болгарії, а потім дійти до Італії та Австрії.

Як відомо, Янукович в ефірі одного з центральних каналів раніше заявив: "Нам треба повернутися до створення газотранспортного консорціуму. Це вигідніше, ніж будувати нові газотранспортні системи".

У випадку реалізації його ініціативи "українська труба здатна буде прокачувати в Європу до 200 млрд кубометрів газу на рік".

За задумом Януковича реалізація ідеї консорціуму дозволить Києву знизити закупівельні ціни на імпортний газ, а Москві - відмовитися від будівництва морських газопроводів "Північний потік" і "Південний потік".

"Ми зуміємо регулювати нашу ціну за рахунок регулювання прибутку в цьому секторі економіки", - говорив Янукович, підкреслюючи: "Ми не повинні бути на газовому ринку слабаками".

У "Газпромі" ж не квапляться вітати ініціативи Януковича.

Читайте також:

"Газпром" запропонував розширити газотранспортну систему України

"Газпром" готовий інвестувати в українську трубу в обмін на її частину

Російські ЗМІ: Янукович готовий віддати Росії третину української труби

Янукович хоче створити газовий консорціум з експлуатації української ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: