Мистецтвознавці розсекретили "замасковану" картину Рафаеля

Знайдена невідома картина Рафаеля.

 У музеї італійського міста Модена була виявлена робота Рафаеля. Довгий час вважалося, що картина розміром 30 на 40 сантиметрів була створена в XIX столітті на основі полотна "Святе сімейство", також відомого як "Перлина". Проте вчені за допомогою сучасних методів атрибуції змогли встановити, що автором картини є Рафаель.

На полотні зображена жіноча голова. Очевидно, робота була або одним з перших етюдів Рафаеля при створенні "Святого сімейства", або збереглася як частина більш значного за розмірами зображення, першого варіанту "Перлини".

"Святе сімейство" було задумане і розпочате Рафаелем, проте смерть у 1520 році перешкодила художникові закінчити твір. Картину завершив один з найталановитіших учнів Рафаеля, Джуліо Романо. Роботу придбав кардинал Іполита д'Есте. Незабаром він продав "Святе сімейство" (зараз воно зберігається в мадридському музеї Прадо), залишивши у себе лише фрагмент, створений самим Рафаелем. У запасниках галереї д'Есте його і знайшли більше чотирьох століть потому.

Мистецтвознавець Маріо Скаліні розповів, що в каталозі галереї значилося зображення голови Мадонни; відомо було, що картину не продавали, однак знайти її не могли. Увагу Скаліні привабила невелика робота в розкішній різьбленій золотий рамі. Очевидно, що людина, яка так обрамила картину, не вважала її копією XIX століття і знала, хто її автор, зазначив мистецтвознавець.

За словами Скаліні, картину реставрували в XVII і XIX століттях, і тільки сучасні технології дозволили розгледіти під слідами робіт "негідних малярів" руку Рафаеля. Зараз знайдену картину оцінюють приблизно в 30 мільйонів євро.

Читайте також:

Франція поверне Новій Зеландії муміфіковані голови воїнів-маорі

Помер автор "Батьківщини-Матері" і пам'ятника засновникам Києва

Американку засудили до семи років за фальшивого Пікассо на телебаченні

Головний єгипетський археолог обіцяє зіпсувати життя західним музеям

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: