У Харкові стався конфлікт через вирубку парку

Збиток, нанесений Харкову внаслідок вирубки дерев у парку імені Горького, склав понад190 тисяч грн.

Вранці 25 травня загострилося протистояння між лісорубами та захисниками лісу в парку Горького в Харкові. Захисники парку вимагають від влади негайно припинити вирубку дерев.

Ранок почався з конфлікту активістів та міліціонерів. Правоохоронці супроводжували робітників, які рубають дерева для дороги, яка з'єднає вулицю Сумську і перетин Динамівської та Новгородської.

Вирубка почалася в четвер, 20 травня, а сьогодні, за даними активістів, міліціонери застосовували силу. Усі дерева помічені хрестами і активісти захищають їх: лягають під техніку, прив'язують себе до стовбурів. Кожен день роботу лісоруби можуть розпочати лише за допомогою правоохоронців.

Екологічна група "Печеніги", заявляє, що вирубка відбувається без узгодження з Міністерство охорони природи, так ще й ліміт - 503 дерева - який прописав у своєму рішенні виконком перевищений. На даний момент у парку зрубали 576 дерев.

У свою чергу голова екологічної групи "Печеніги" Сергій Шапоренко заявив, що збиток, нанесений Харкову внаслідок вирубки дерев у парку імені Горького, склав понад190 тисяч грн. За його словами, лісоруби, які розчищають територію парку під нову дорогу, спилюють навіть столітні дерева.

Як повідомив прес-секретар екологічної групи Печеніги Олег Перегон, зараз ситуація заспокоїлася: вирубка припинена, міліція поводиться коректно. Крім того, сказав він, вдалося не допустити на територію парку важку техніку - бульдозери і грейдери, які пригнали до місця вирубки вранці.

Перегін заявив, що необхідного при вирубуванні зелених насаджень документа - спеціального ордера Держекоінспекції - ніхто захисникам парку так і не пред'явив. Він нагадав, що за незаконну вирубку зелених насаджень передбачено покарання згідно з Кримінальним кодексом.

Перегін повідомив, що на місці робіт встановлено цілодобове чергування екологів. Захисники парку зажадали від місцевої влади негайно припинити знищення паркових зон і закликали харків'ян встати на захист природи.

Вони розповсюдили меморандум, у якому зажадали від міської ради та міськвиконкому Харкова "негайно скасувати ганебні рішення про знищення частини Центрального парку ім. Горького і саду ім. Шевченка", встановити чіткі межі усіх зелених зон Харкова та оголосити повний, безстроковий мораторій "на яку б то не було передачу зелених зон Харкова і на їх знищення під будь-яким приводом ".

"Під різними приводами величезні площі Лісопарку, парку ім. Горького, парк ім. Артема і повністю парк Зустріч роздані комерційним структурам та приватним особам. Причому процес" дерибану "наших громадських земель весь час прискорюється. Останні рішення міської влади переходять вже всі межі політичного цинізму ", - заявили автори меморандуму.

Вони також назвали серед таких рішень ідею будівництва бібліотеки ім. Кушнарьова, заради якого доведеться вирубати ділянку в саду ім. Шевченка. Рішення про знищення значної частини парку ім. Горького "під приводом будівництва дороги з вулиці Сумської на вулицю Новгородську" вони назвали "кричущим".

19 травня на засіданні виконкому Харківської міськради було ухвалено рішення про будівництво нової дороги. Для цього на ділянці дороги від вулиці Сумської до вулиці Новгородської необхідно вирубати 503 дерева в парку Горького. Натомість вирубаних дерев КП Харківзеленбуд отримає 30 500 грн. з міського бюджету на висадку нових дерев. 20 травня почалася вирубка дерев у ЦПКіВ імені Горького для прокладання нової дороги.

Читайте також:

Бізнесмени побилися зі священиками через землю на Київщині

Землю селян на Закарпатті скуповують "кияни"

Суд забрав у дружини Лужкова землю в Києві

ВідеоБійка за ліс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: