У Києві "торгують" пенсіонерами - 25 тисяч за штуку

У Києві "торгують" пенсіонерами -  25 тисяч за штуку

У Києві нова квартирна афера / Фото: Сегодня

У Києві продали дідуся: підозри впали на колишнього заступника мера.

У Києві нова квартирна афера. Якщо раніше шахраї позбавляли житла самотніх старих, то зараз під їхнім прицілом і ті, у кого є рідня.

"Сегодня" знайшла людей, що постраждали від рук аферистів, що прикриваються громадською організацією. Вже порушена карна справа.

У редакцію видання звернулася киянка Ірина Петриченко. Після смерті її 73-літнього батька виявилося, що в нього був опікун, а виходить, законний власник його квартири.

"Батько жив в однокімнатній квартирі на вул. Білоруській. Ми із чоловіком йому купили там житло, тому що це поруч із Татарською, де живемо ми. Ми з дочкою бували в нього як мінімум двічі на тиждень і ніколи навіть сусіди не говорили, що до нього хтось заходить", - говорить Ирина.

За її словами, коли вона в середині вересня прийшла до батька, його не було. Три дні його шукала міліція, а потім подзвонив опікун і розповів, що дідусь помер, вона його знайшла у квартирі й відвезла в морг однієї з лікарень.

"Я була ошелешена, що в тата був якийсь опікун. Написала заяву в міліцію й прокуратуру, і виявилося, що і я, і опікун - потерпілі", - говорить Ірина.

Міліція визначила, що опікун підписав договір з якоюсь організацією, заплативши за це 25 тисяч.

За попередніми даними, організація обіцяла, що проблем з оформленням прав на квартиру не буде - "за 25 тисяч одержите житло майже в центрі міста".

Як повідомив глава ЦОС міліції Києва Володимир Поліщук: "Справа порушена по факту шахрайства. У ньому фігурує підприємство "Турбота". Назва це досить розповсюджена, є навіть однойменна муніципальна програма. Очевидно, на те, що назва на слуху, і був розрахунок. А на випадок чого, можна "загубитися" серед безлічі "турбот", які працюють у Києві.

Отже журналісти вирішили розшукати цю організацію й "купити" собі старого. Найвідоміша в Києві "Турбота", що опікує старих киян, розташована на вул. Шовковичній, 11. Нею опікується екс-заступник мера Ігор Добруцький.

"Ви що, ми тільки возимо на екскурсії людей похилого віку Печерського району, організовуємо їм безкоштовні походи в кіно й театри, басейн, англійську мову! Ніяких комерційних відносин! Але до нас часто приходять старі, які розповідають, що якась "Турбота" пропонує оформляти договори довічного утримання!" - сказав Добруцький.

Ще одна "Турбота" розташована на Хрещатику. Подзвонили журналісти й туди. "Ми можемо допомогти з оформленням договору довічного змісту. Але пошуком бабусь або дідусів, які в цьому бідують, ми не займаємося! Однак залиште свій номер, якщо щось буде, ми вам зателефонуємо", - відповіли там. У міліції точна адреса фірми, що фігурує в справі, назвати відмовилися - таємниця слідства.

За даним головкому праці й соцполитики КМДА, за останні два роки через квартирні афери було викинуто на вулицю дві тисячі київських старих. Всі ці люди — жертви договорів довічного утримання.

"Але якщо раніше шахраї йшли на такі афери, знаючи, що в пенсіонера немає родичів, які могли б претендувати на його житло після смерті, те зараз вони пішли ще далі — "продають" старих, у яких є рідня. Ділки підробляють документи, домовляючись із "чорними" нотаріусами, працівниками лікарень і громадських організацій. Також вони змушують людей похилого віку підписувати документи, маніпулюючи ними, обманюючи. Приміром, бабусям роблять галюциногенні уколи, після яких вони готові підписати що завгодно. А з дідусями просто випивають, і коли той у потрібному стані, прокручивают "угоду", — сказала адвокат Ганна Боряк.

Читайте також:

Квартирні аферисти полюють на паспорти своїх жертв

Квартирні аферисти виселяють мешканців обласного центру у провінцію

На Дніпропетровщині арештовані квартирні аферисти (відео)

Повʼязані теми:

Наступна публікація