Квартирні аферисти полюють на паспорти своїх жертв

Юристи радять не купувати майно за довіреністю і, перш ніж укласти договір, познайомитися з власниками.

Бережіть своє майно та будьте готові захищати свій дім. Ви можете й не підозрювати, але будь-якої миті на нього можуть зазіхнути.

Дідусь Бивалін, власник однокімнатної квартири, втратив своє житло. Все почалося з того, що дідусь утратив паспорт. Документ відновив, от тільки із суду прийшла повістка - звільнити квартиру. Він буцімто продав своє однокімнатне помешкання і отримав 150 тисяч доларів. Неймовірно, але у договорі купівлі стоїть його підпис.

Кримінальну справу відкрили і закрили. Тепер він живе на даху будинку. Ключ дав голова кооперативу. Влітку тут дихати нічим, а взимку що буде? Дідусь мріє зимувати у своїй квартирі, тому й найняв юриста.

За документами, Бивалін начебто продав квартиру відомому юристу Ільченкові. Сам Ільченко називає дану справу провокацією. Команда "ТСН. Варта" звернулася по консультацію до юридичної фірми того-таки Ільченка, описала історію, щоправда, без прізвищ, там пообіцяли - справа виграшна.

Юрист дідуся добився поновлення кримінальної справи, але у разі перемоги квартира дістанеться юристові.

А ось ще одна історія. Вселитися у куплену оселю шість років марно намагаються Любов Сухіні з чоловіком. Гроші віддали, документи оформили і навіть комунальні борги погасили.

Вже у суді випливла історія, що нібито квартирантка викрала у власниці документи на помешкання. І продала. Господарку квартири ми вдома не застали, лише її родичку.

Сусіди кажуть - у квартиру вселитися неможливо. Принаймні, це не вдалося жодному новому власникові, а продають її вже вп'яте. Господиня зовсім не постраждала.

Любов Сухіні заявила у міліцію та подала до суду. Слова мешканців будинку підтвердилися.

Пані Люба звернулася в нотаріальну контору, щоб засвідчити документи на квартиру, яку вона купувала. Нотаріус мав би перевірити достовірність усіх паперів, та він навіть не помітив різниці підпису у паспорті та у документах. Спитати - чому, не вдалося, нотаріус звільнився. В Міністерстві юстиції пояснили – не в його компетенції проводити експертизу почерку чи документів.

Заступник керівника Головного управління юстиції Володимир Мироник повідомив, що для того, щоб виявити факти шахрайства чи порушення закону, потрібні спеціальні процедури, наприклад, процедура експертизи документа.

З'ясувалося, що здебільшого квартирні шахраї здійснюють афери за допомогою фальшивих паспортів. Документ треба викрасти у власника квартири, переклеїти фото. Далі аферисти від імені господаря роблять довіреність на продаж і готово.

Вже за довіреністю шахраї витребують усі документи на помешкання і продадуть його. Тож юристи радять не купувати майно за довіреністю і, перш ніж укласти договір, познайомитися з власниками і самому якомога більше знайти про них інформації. Та якщо ви вже ускочили в халепу, неодмінно звертайтесь до суду.

Читайте також:

Аферисти викрадають в Києві цілі будинки

До України повертаються квартирні аферисти

Квартирні аферисти виселяють мешканців обласного центру у провінцію

 

ВідеоВкрадений паспорт може позбавити житла

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: