У Криму в мирний час ледь не загинув військовий

Дата публікації
Перегляди
1933
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Криму в мирний час ледь не загинув військовий

Матроса ледь не розчавило бойовою машиною

Матросу-контрактнику видалили селезінку та нирку після того, як його вдарило бойовою машиною.

У військовій частині у Криму сталася надзвичайна подія, повідомляє ТСН.

Під час підготовки до навчань в окремій бригаді берегової оборони Військово-Морських сил України матроса-контрактника вдарило бойовою машиною. Травми були настільки тяжкими, що хлопцеві видалили нирку та селезінку.

Напередодні навчань військовослужбовці шикували бойову техніку в колону. Остання машина заглохла, а коли завелася - різко рвонула та вдарила сусідню. Останню від поштовху кинуло прямо на матроса, який стояв позаду.

"Командир взводу знаходився в люку механіка-водія, огляд в якому обмежений. Військовослужбовець служби за контрактом Ярошенко знаходився в цей час ось в цьому місці, що фізично командир взводу його просто не міг бачити", - пояснив командир окремої бригади берегової оборони ВМС України Сергій Стороженко.

19-річний Артем Ярошенко після аварії скаржився на болі у стегні, тож медики військової частини запідозрили лише перелом ноги, але травми виявилися набагато тяжчими.

"У нього була велика крововтрата, величезна внутрішня гематома, тривала операція 7 годин, видалили нирку і селезінку. Всі ліві органи з лівого боку, всі зачеплені. Виходить сина зробили мені інвалідом, а йому тільки 19 років, через 2 місяці буде тільки 20", - нарікає мати потерпілого матроса Руслана Ярошенко.

Усі витрати на операцію та лікування взяв на себе командир взводу, який намагався полагодити заглохлу зенітно-самохідну установку. Саме йому закидають порушення правил експлуатації бойової машини.

"Я не міг його ніяк бачити і не знаю, як так вийшло. Мати, звичайно... я приношу свої вибачення. Я все оглянув, прийняв всі запобіжні заходи, але не міг припустити навіть, що там виявиться людина", - запевняє командир взводу Анатолій Боєв.

Як з'ясувалося, потерпілий опинився між машинами, бо отримав наказ зачинити люки на одній із них. Але теж порушив інструкцію, кажуть у частині. Матрос поліз на машину спереду, а не збоку. Тож командування частини називає винними в інциденті і того, хто віддавав наказ, і того, хто виконував.

Командир бригади Сергій Стороженко своєї провини не відкидає та радіє, що хлопець залишився живий.

Зараз прооперований матрос перебуває у шпиталі. Попереду в нього півторамісячна реабілітація. За травмування на службі йому мають виплатити страховку - 25 тисяч гривень. Мати потерпілого все ж вимагає покарати винних у каліцтві сина. Кого - ще з'ясовуватиме слідство. Кримінальну справу порушили за фактом.

Дві бойові машини і досі стоять на тому самому місці, де сталася надзвичайна подія.Слідство ще має перевірити їхню технічну справність. До строю вони повернуться тільки після розслідування.

Надзвичайна подія у військовій частині у Криму

Надзвичайна подія у військовій частині у Криму

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1933
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація