У Прилуках невідомі скидають у каналізацію отруту

Підприємець, який скидає у каналізацію анілін, поставив місто за крок до техногенної катастрофи: очисні споруди не витримують забруднення.

Місто Прилуки опинилося за крок до техногенної катастрофи. Невідомий підприємець скидає у міську каналізацію анілін.

Висока концентрація органічної сполуки зафарбувала міські стоки у чорний колір та губить активний мул на очисних спорудах. Далі з відстійників хімічно забруднена вода може потрапити до місцевої річки і отруїти два райони.

Це вже третій викид хімікатів за останній місяць. Усі вони відбулися вночі. Лаборанти одразу звернули увагу на неприродно чорний колір води. Зробивши аналіз виявили, що кількість органічних речовин у ній перевищувала норму у рази.

Хіміки з Німеччини допомогли встановити природу викидів, найімовірніше, це анілін або його сполуки. Цей барвник застосовують у поліграфії чи легкій промисловості. Анілін поглинає увесь кисень, біологічний мул гине і спливає на поверхню.

Щоб не перекривати місту воду, хімікати перекачують в аварійні резервуари. 7,5 тисяч тонн хімічних відходів заповнили їх під зав'язку. За словами директора КП "Прилукитепловодопостачання", ще одне скидання води повністю загубить очисні споруди міста.

За останній місяць перевірили усіх офіційних виробників, які використовують у роботі сполуки аніліну. Пообіцяли матеріальну винагороду за інформацію про шкідника, але це поки не дало жодного результату. Комунальники підозрюють, не обійшлося без підпільних цехів, не відкидають і спробу диверсії.

Нещодавно пляж престижного київського передмістя Конча-Заспа постраждав від невідомого хімікату. Хімічна речовина з якогось елітного будівництва забруднила затоку Дніпра, а узбережжя, де відпочивають зірки та олігархи, зафарбувала у синій колір.

Читайте також:

Дунай майже прорвав греблю

VIP-пляжі Конча-Заспи зафарбувало синім кольором

Захід України під загрозою техногенних катастроф

ВідеоПрилуки за крок до техногенної катастрофи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: