У вересні гречка подешевшає у півтора-два рази

АМКУ заспокоює, що здорожчання гречки та ажіотажний попит на неї вдасться зняти 10 вересня після того, як до реалізації надійде гречана крупа нового врожаю.

Після 10 вересня роздрібні ціни на гречку знизяться до 8 грн за кілограм з нинішніх 12-16 грн. Про це 31 серпня повідомив голова Антимонопольного комітету України (АМКУ) Олексій Костусєв.

За словами Костусєва, здорожчання гречки та ажіотажний попит на неї вдасться зняти 10 вересня після того, як до реалізації надійде гречана крупа нового врожаю. Також він додав, що в разі, якщо гречки вітчизняного врожаю не вистачить для покриття попиту та зниження ціни на неї, буде прийнято рішення про закупівлю імпортного продукту.

"На сьогодні один корабель вміщує 50 тисяч тонн. Якщо не вистачить своїх ресурсів, це може допомогти вирішити дане питання", - наголосив Костусєв.

Окрім того він закликав ЗМІ не створювати ажіотаж навколо проблеми, "оскільки вона найближчим часом вирішиться".

На сьогодні гречка в роздрібній торгівлі виросла в ціні вдвічі у порівнянні з цінами на крупу в І півріччі поточного року. Її вартість доходить до 16 грн за кілограм. Костусєв зауважив, що сам дуже любить гречану крупу, і був прикро здивований її вартістю в роздрібній торгівлі.

Нагадаємо, 31 серпня президент Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів забезпечити до 10 вересня продаж гречки з Державного комітету з державного матеріального резерву і Аграрного фонду для зниження цін.

Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що у держави є достатні запаси гречки, зерна і інших продовольчих товарів для забезпечення стабільності продовольчого ринку і цін.

Читайте також:

Янукович доручив знизити ціни на гречку

АМКУ пропонує регулювати ціни на гречку

Азаров заспокоїв українців: гречки вистачить усім

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: