Українці не підтримують одностатеві шлюби - дослідження

Дата публікації
Українці не підтримують одностатеві шлюби - дослідження

16% українців допускають одностатеві цивільні шлюби. / Сегодня

Менше 5% українців виступають за узаконення шлюбів людей однієї статі.

 Переважна більшість українців не підтримує узаконення одностатевих шлюбів в Україні, свідчать дані дослідження, проведеного компанією GfK Ukraine.

Читайте також: Столична влада не хоче бачити геїв в центрі міста на День Києва

79,4% співвітчизників у віці від 16 років виступають проти будь-яких сексуальних відносин між людьми однієї статі. У той же час 16% опитаних не підтримують такі шлюби, однак вважають, що люди однієї статі мають право жити в цивільному шлюбі. І лише 4,6% українців підтримують узаконення одностатевих шлюбів.

Крім того, 59% респондентів, які не підтримують узаконення одностатевих союзів, вважають такі відносини аморальними і збоченими. Майже чверть опитаних проти таких шлюбів через те, що при узаконенні таких шлюбів одностатеві пари захочуть всиновлювати дітей, а респонденти проти цього.

Майже 46% опитаних не хочуть, щоб одностатеві пари подавали поганий приклад дітям, а 40% вважають, що узаконення таких шлюбів суперечить релігійним чи церковним принципам.

57% українців не пустили б в Україну чоловіків, які практикують секс з чоловіками, 55,5% - жінок, які практикують секс з жінками.

Читайте також: Під пісню "Голубий вагон" кияни вийшли на мітинг проти геїв і лесбіянок

Більш толерантні до одностатевих шлюбів опитані у віці до 29 років - жителі Києва та великих міст, а менш толерантні - респонденти від 60 років, жителі сіл і західного регіону. Право людей однієї статі жити в цивільному шлюбі частіше підтримують респонденти з вищою освітою.

Зазначимо, дослідження проводилося 3-23 квітня у всіх регіонах. Всього було опитано тисячу респондентів у віці від 16 років.

Наступна публікація