Український "Антей" зумів приземлитися посеред пустелі в Малі

Український "Антей" зумів приземлитися посеред пустелі в Малі

До колекції звершень вітчизняної авіації додано ще одну сторінку.

Українські літаки "Мрія" та "Антей" стали найпопулярнішими в світі. У 2016 році любителі авіації найчастіше відслідковували на спеціальних авіасайтах саме перельоти наших гігантів, і за популярністю з ними зміг позмагатися лише літак Папи Римського під час його турне по Європі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Цього ж року Ан-22 знову здивував – він здійснив приземлення на ґрунтовому аеродромі в республіці Малі. Під керуванням Віктора Гончарова лайнер сів на коротку та нерівну злітно-посадкову смугу. Складність полягала у відсутності посадкових систем – аеродром непросто було помітити на тлі пустелі, бо він майже ніяк не позначений. На це ж летовище відмовилися сідати європейські перевізники після того, як побили ґвинти та дістали інші пошкодження літаків, тож український "Антей" став головним постачальником вантажів для тамтешньої місії ООН.

Повітряний позашляховик: український Ан-22 здійснив посадку серед пустелі Малі

Повітряний позашляховик: український Ан-22 здійснив посадку серед пустелі Малі

"Французи відмовилися сідати на цю смугу, німці теж. Вони сказали: є супер літак Ан-22, це – для нього", - розповів інженер Микола Шеїн. Український лайнер доправив багатотонний вантаж із Лейпцига. Ан-22 не надто швидкісний, рейс із дозаправкою тривав майже 10 годин. Але місія себе цілком виправдала.

Відновити найбільший у світі турбоґвинтовий літак вирішили кілька років тому – і не прогадали, кажуть на держпідприємстві "Антонов". Саме для таких рейсів, як у малійську пустелю, і потрібен "Антей". Кажуть, для нього, не потрібні ідеально рівні поверхні, як для абсолютної більшості західних літаків – українець сідає і в полі, аби тільки була кілометрова смуга та досвідчений екіпаж. Саме тому Ан-22 і здобув заслужену славу справжнього "повітряного позашляховика".

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Повʼязані теми:

Наступна публікація