Українського правозахисника депортували з Білорусі

Правозахисника відправили в Україну зі штампом "депортований" у залізничному квитку. Невідомими залишаються обставини, через які громадянину України відмовляють у в’їзді.

Українському правозахисникові Максиму Кицюку 9 березня було відмовлено у в'їзді до Білорусі. Про це повідомила прес-служба Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини в Білорусі.

Інцидент стався близько 3 години ночі на пункті прикордонного контролю Терюха (Республіка Білорусь).

Близько 9 ранку Максима відправили в Україну потягом Санкт-Петербург - Київ до станції Горностаївка зі штампом "депортований" у залізничному квитку.

За словами співробітника Гомельського прикордонного загону, відмова в дозволі перетину кордону була зумовлена тим, що Максиму заборонений в’їзд на територію Білорусі. Однак невідомими залишаються обставини, через які громадянину України відмовляють у в’їзді.

З Максимом вдалося зв’язатися. За його словами, під час перевірки документів з’ясувалось, що його прізвище знаходиться в базі даних прикордонної служби Республіки Білорусь із поміткою "в’їзд заборонений". Однак, пояснення, з якої  причини Максим Кицюк потрапив до згаданого переліку, не були надані. У Максима були конфісковані телефони та особисті речі. Ніч Кицюк провів у камері тимчасового утримання.

"Мене тримали в камері метр на метр, в якій був лише табурет, прибитий до підлоги, - розповів Максим Кицюк. - Прикордонники не повідомили про цей інцидент в Консульство України і відмовили мені в проханні дати можливість зателефонувати туди. Після затримання одного з українських правозахисників у Мінську, у нас була домовленість з консулом України про те, що ми постійно тримаємо контакт з Консульством. Речі мені повернули".

Читайте також:

Янукович забув, що у Білорусі немає моря

Євросоюз просять не пускати до себе недемократичних українських чиновників

Росія не вибачилася перед українським правозахисником

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: