Українську питну воду визнали найгіршою в Європі

Українську питну воду визнали найгіршою в Європі

В Україні вже два роки немає держстандартів на питну воду

Київ споживає воду, критеріїв оцінки якості якої не існує.

Британські дослідники назвали Київ найбруднішою столицею Європи. Головними проблемами міста вони визначили сміттєзвалища і загазоване повітря, але найбільшим лихом – воду, йдеться в сюжеті ТСН.

"Київводоканал" очищує воду з Десни кілька разів хлором і фільтрами. Проте пити таку воду доктор хімічних наук, академік НАНУ і директор Інституту колоїдної хімії і хімії води Владислав Гончарук не наважується.

"Водопровідна вода не є питною, вона дійсно дуже поганої якості – це не викликає жодних сумнівів", - твердить науковець.

Найбльша проблема, за словами академіка, полягає в хімікатах, якими очищують воду. Втім, довести це документально наразі неможливо, бо державна санстанція досі не знає, що означає якісна вода. ДСТУ радянських часів скасували два роки тому, а нових державних нормативів – ще не ухвалили.

Це – унікальний випадок у світі, обурюється Гончарук. "Тому говорити про відповідність води якимсь стандартам узагалі немає сенсу", - переконаний він.

Яким чином санстанція дозволяє пити воду, чистоту якої визначити не може, у службі прокоментувати відмовилися. Послалися на те, що вже святкують День Конституції.

Тим часом висновкам академіка опонує головний інженер Деснянської водопровідної станції Валерій Оленченко. "Я і моя сім'я вживаємо воду з-під крану", - запевняє він.

Головний інженер визнає: через каналізацію і нерозчинні мийні засоби вода у Дніпрі і Десні від моменту відкриття очисної станції погіршилася в рази. А обладнання станції – за 60 років майже не змінилося.

"За великим рахунком, станція потребує технічної реконструкції", - визнає він. Але скільки на це потрібно мільйонів і в якій валюті – навіть уявити не може.

Модернізувати обладнання "Київводоканалу" обіцяють до 2020 року. Як зміниться до того часу склад води у річках, прогнозувати в лабораторії не беруться. До того контролювати якість будуть за старою перевіреною технологією і стандартами, яких немає.

Що, направді, ми п'ємо

Що, направді, ми п'ємо

Повʼязані теми:

Наступна публікація