В Дніпропетровську померти стало дорожче

На міському кладовищі, крім того, що підняли ціни на поховання, вимагають з людей гроші за ненадані ритуальні послуги. Незгодним ховати не дає міліція.

В Дніпропетровську комунальне підприємство підняло ціни на поховання і супутні послуги.

Тих, хто відмовляється платити за фіксованими тарифами, не пускають на кладовище. Дорогу жалобним церемоніям перекривають міліцейські кордони.

Так, одна жителька розповіла, що коли ховала племінника, представники комунального підприємства озвучили розцінки – сім тисяч гривень. Жінка каже, коли платити відмовилась - на цвинтар із небіжчиком її не пустили.

"Був загін міліції. Ми пройшли зі сваркою. Як це так! На кладовище викликати загін міліції! І сім тисяч. Це офіційне блюзнірство!" - обурилась вона.

Жителі масиву 15 років самі утримували кладовище. Щороку збирали по двадцять гривень з будинку. Люди кажуть: самі обирали, де замовляти послуги. Нині з них вимагають плату навіть за могилу, що самі родичі померлого викопали.

З нас вимагали 900 гривен за начебто надану послугу - за викопану могилу. Війна була дуже велика. От не заплатиш - не поховаєш", - розповіла Світлана Гончар, яка сама копала могилу померлій родичці.

Найбільше громаду обурює, що їх змушують платити за те, що люди роблять власноруч - викопування могил та їх впорядковування.

Саме комунальне підприємство, у якого з'явився новий власник, оголосило нові правила, згідно яких без договору із ним не ховатимуть, а усі приватні фірми мають сплачувати 10 %в від кожного замовлення.

Приватні ритуальні підприємства обурені - кажуть, КП монополізувало ринок. А для людей це означає тільки вищі розцінки на похорон.

Представники районної ради пояснили, що відібрали кладовище для кращого благоустрою, а невдоволеним радять звертатися до суду.

Керіництво самого КП взагалі відмовляється коментувати цю ситуацію.

Прокуратура та антимонопольний комітет вимагають від міської ради припинити порушення законодавства.

"Не виконавчим органом встановлюється ціна на виконання послуг, а саме комунальним підприємством. Це є порушення", - коментує Володимир Маслій, старший помічник прокурора Дніпропетровська.

"Ритуальная служба невідомо за що, без економічного обгрунтування, отримує 10%. Споживачі від цього страждають,- заявила Наталія Кучугура, голова Дніпропетровського обласного відділення АМКУ.

Прокурор Дніпропетровська вже направив позов до суду. Це ж готується зробити й антимонопольний комітет.

Нагадаємо, що в Київраді повідомили про те, що мер Києва Черновецький навмисно банкрутував кладовища, щоб потім привласнити їх.

Читайте також:

Місць на кладовищах Києва вистачить лише на три роки

Ритуальні послуги в Києві подешевшають удвічі

Київська влада відкриє Похоронний дім

У Києві з'являться приватні кладовища

ВідеоУ Дніпропетровську ритуальний скандал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: